Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Grzegorz Krychowiak zadebiutował w nowym klubie. Ale piłka [WIDEO]

Grzegorz Krychowiak wystąpił w podstawowym składzie Krasnodaru, ale jego zespół finalnie przegrał 2:3 z Zenitem Sankt Petersburg. Dwie bramki zdobył Sardar Azmoun.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu doszło do wielu zmian w Lokomotiwie Moskwa. Klub ze stolicy Rosji zaoferował kilku piłkarzy drużynom z Premier Ligi. Poza Grzegorzem Krychowiakiem na liście znajdował się m.in. Fiodor Smołow czy Dmitrij Barinow. Krychowiak zdecydował się na przenosiny do Krasnodaru, który za niego zapłacił 2,5 mln euro. Pomocnik biało-czerwonych podpisał trzyletni kontrakt.

85 minut Krychowiaka w debiucie, ale bez zwycięstwa. Zenit pozostaje liderem Premier Ligi

Początek meczu Zenit – Krasnodar wskazywał na gospodarzy, co szybko znalazło też odzwierciedlenie w wyniku. Wendel zauważył wybiegającego na pozycję Sardara Azmouna i zagrał do niego futbolówkę, a napastnikowi wystarczyło wykończyć akcję uderzeniem w lewy dolny róg bramki. Pięć minut później gola z rzutu wolnego strzelił Eduard Spertsjan, natomiast nie został on uznany, ponieważ jeden z piłkarzy Krasnodaru podszedł na mniej niż metr do muru. W tej sytuacji potrzebny był system VAR.

Wyrównanie przyszło w 24. minucie spotkania, a całą akcję zespołu wykończył Jhon Cordoba, były kolega klubowy Krzysztofa Piątka. Długo Krasnodar nie nacieszył się remisem, bo 11 minut później Azmoun wykorzystał indolencję defensorów przeciwnika i posłał piłkę pod poprzeczkę mocnym uderzeniem w polu karnym. Zenit wyszedł na dwubramkowe prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy. Wiaczesław Karawajew zagrał na prawe skrzydło do Dalera Kuzjajewa, a ten znalazł Aleksandra Erokhina, który uderzeniem na krótki słupek pokonała Matwieja Safonowa.

Bramkę na 3:2 zdobył Uros Spajić, wykorzystując zamieszanie po rzucie rożnym w 76. minucie spotkania. Grzegorz Krychowiak zagrał 85 minut i był jednym z najlepszych zawodników Krasnodaru.  Zdecydowanie najbardziej warte uwagi było jego zagranie z 27. minuty, kiedy to długim podaniem uruchomił jednego z atakujących Byków. Zenit po trzech kolejkach jest liderem z dziewięcioma punktami, natomiast Krasnodar zajmuje 11. miejsce z trzema punktami.