Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Ariel Borysiuk ma nowy klub! Zaskakujący transfer. "Świetny nabytek"

Zagraniczne media nie mają wątpliwości: Ariel Borysiuk podpisze kontrakt z Chennaiyin FC. Portal "IFTWC" napisał, że Polak ma wzmocnić środek pola indyjskiego klubu.

- Ariel Borysiuk wziął pióro, podpisał się na papierze i formalności są już prawie załatwione. Polski pomocnik jest gotowy do gry dla Chennaiyin FC - informuje jedno ze źródeł "IFTWC". Były pomocnik Jagiellonii Białystok dołączy do klubu na zasadzie wolnego transferu po tym, jak jego umowa z polskim klubem wygasła z końcem sezonu 2020/21. Nowy kontrakt piłkarza ma obowiązywać przez rok i zawarto w nim opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. 

Zobacz wideo

Ariel Borysiuk znalazł nowy klub? Polak może trafić do Indii

"Mając doświadczenie z Bundesligi jest świetnym nabytkiem dla Marina Machans" - piszą media. Jeżeli dołączenie piłkarza zostanie oficjalnie ogłoszone, będzie to zaskakujący kierunek byłego reprezentanta Polski. Dotychczas w swojej karierze Borysiuk wędrował raczej na zachód. Pierwsze kroki 30-latek stawiał w Legii Warszawa, gdzie spędził blisko cztery lata. Gdy pojawiła się oferta z Kaiserslautern, dołączył do niemieckiego klubu, jednak tam nie został na długo (rozegrał 50 spotkań). 

Po dwóch latach gry trafił do Wołgi Niżny Nowogród w ramach wypożyczenia. W Rosji spędził kilka miesięcy, po czym władze Kaiserslautern ponownie wypożyczyły go, tym razem do Lechii Gdańsk. Do ekstraklasy miał wrócić na rok, jednak oba kluby dogadały się między sobą w sprawie finalnego transferu. W końcu w 2016 roku wrócił do Legii Warszawa, która wypożyczała piłkarza jeszcze kilkukrotnie. Polak grał w Queens Park Rangers oraz mołdawskim FC Sheriff Tyraspol. Ostatni sezon 30-latek spędził w Jagiellonii Białystok, która nie przedłużyła kontraktu z pomocnikiem i ten pozostał wolnym piłkarzem. 

Bayern Monachium chce ściągnąć gwiazdę największego rywala!Bayern Monachium chce ściągnąć gwiazdę największego rywala!

Ariel Borysiuk ma także na swoim koncie występy w reprezentacji Polski. W sumie pomocnik zanotował w narodowych barwach 12 spotkań. Grając w Legii Warszawa czterokrotnie świętował sukces w Pucharze Polski i raz w ekstraklasie. W sezonie 2018/19 zdobył również mistrzostwo Mołdawii. 

Więcej o: