Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grzegorz Krychowiak szczerze wytłumaczył kibicowi swój zaskakujący transfer

- Mogłem zostać i dograć jeden rok, ale Krasnodar zaproponował według mnie lepszy projekt sportowy i bezpieczeństwo 3-letniego kontraktu - napisał Grzegorz Krychowiak, tłumacząc odejście z Lokomotiwu Moskwa i przenosiny do Krasnodaru.

Grzegorz Krychowiak w poniedziałek został zaprezentowany jako nowy piłkarz Krasnodaru. Polak przeniósł się do nowego zespołu za 2,5 mln euro i podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2024 roku.

Zobacz wideo

Dlaczego Jakub Błaszczykowski nie zagrał z Zagłębiem? Gula: Wczoraj sam to powiedziałDyrektor sportowy Wisły Kraków wyjaśnił, dlaczego meczem z Napoli klub świętuje jubileusz

Portal sport-express.ru pisał, że pomocnik wymusił transfer do nowego klubu. Jak informował portal Polak poprosił o spotkanie z Ralfem Rangnickiem i Tomasem Zornem, dyrektorem technicznym. Podczas rozmowy dowiedział się, że jego umowa, ważna do końca czerwca 2022 roku nie zostanie przedłużona. Krychowiak miał dwa wyjścia: odejść za rok za darmo lub znaleźć nowy klub już teraz, z pomocą moskwian.

Krychowiak szczerze o powodach odejścia z Lokomotiwu Moskwa. "Zmieniła się strategia klubu, taka jest piłka"

Rosyjski portal sugerował, że zawodnik miał opuścić swoje poprzednie miejsce pracy w atmosferze konfliktu. Teraz głos na ten temat zabrał sam zawodnik, który rozwiał wszelkie wątpliwości.

- Co do samej decyzji, to nie ma co się odgrażać. Zmieniła się strategia klubu, taka jest piłka. Fakt, że nowi ludzie nie załatwili tego w oczy jak mężczyźni, świadczy o nich, nie o mnie. Mogłem zostać i dograć jeden rok, ale Krasnodar zaproponował według mnie lepszy projekt sportowy i bezpieczeństwo 3-letniego kontraktu.

I dodał: - Ale ja nie chciałem przez 12 miesięcy skupiać się na tym, co będzie, jak dostanę kontuzji tylko na piłce nożnej - napisał Krychowiak, którego słowa napisane do jednego z kibiców udostępniła na Twitterze Kasia Lewandowska, która jest dobrze zorientowana w rosyjskim futbolu.

Harry Kane się zbuntował. Media podają nowe szczegóły. Harry Kane się zbuntował. Media podają nowe szczegóły. "Rozmawiał o transferze"

Lokomotiw Moskwa zapewnił piłkarza, że nie proponował go ligowym rywalom, argumentując to tym, że pozycja negocjacyjna od samego początku byłaby osłabiona. W grze o Krychowiaka pojawiły się nazwy dwóch klubów: Rubin Kazań i Krasnodar. Lokomotiw Moskwa wycenił polskiego pomocnika na pięć milionów euro. Rubin zaoferował wymianę na Denisa Makarowa z dopłatą ze strony Lokomotiwu. Ralf Rangnick zgodził się na taki ruch, ale Krychowiak zablokował całą transakcję i przekazał, że jego priorytetem jest Krasnodar. W miniony piątek przed treningiem zawodnik poinformował, że nie weźmie udziału w treningu, przez co Lokomotiw musiał poradzić sobie bez niego w wygranych 2:1 derbach z CSKA.

Krychowiak zagrał w barwach Lokomotiwu Moskwa w 109 oficjalnych spotkaniach i zdobył w nich 23 bramki i zanotował 15 asyst.

Więcej o: