Kacper Przybyłko znowu trafia! Piąty gol Polaka w tym sezonie [WIDEO]

Kacper Przybyłko znowu strzela w Major League Soccer. Polski napastnik był autorem jedynego gola w meczu Philadelpihii Union z Orlando City (1:2).

Kacper Przybyłko strzelił bramkę kontaktową w meczu z Orlando City, jednak Philadelphia Union nie poszła za ciosem i nie zdołała chociażby wyrównać. Zespół Polaka akcję ofensywną zaczął od niedokładnego wybicia obrońcy Orlando Joao Moutinho. W środku pola piłkę przejął piłkarz z Filadelfii. Momentalnie zagrał ją do wbiegającego na wolne pole Oliviera Mbaizo. Prawy obrońca natomiast po ziemi wycofał piłkę do Kacpra Przybyłki, który wykończył akcję mocnym strzałem z pierwszej piłki. 

Zobacz wideo

Kacper Przybyłko znowu strzela w MLS. To piąte trafienie Polaka

Kacper Przybyłko strzelił swojego piątego gola w 15 meczu tego sezonu Major League Soccer. Do tego należy doliczyć dwie asysty. 28-latek jest obecnie najlepszym strzelcem zespołu w rozgrywkach krajowych. W sumie od 2018 roku w Philadelphii Union Polak ma na swoim koncie 33 bramki oraz 13 asyst. Poprzedni sezon skończył z ośmioma trafieniami, a jeszcze poprzedni z 15.

W przeszłości Przybyłko wielokrotnie reprezentował Polskę w młodzieżowych drużynach narodowych, a po raz ostatni miało to miejsce w kadrze U21. Dokładnie 9 września 2014 roku napastnik rozegrał swoje ostatnie spotkanie z orzełkiem na piersi.

Bartosz Kapustka cieszy się z gola dla Legii w el. LMEmocjonalny wpis Bartosza Kapustki. "Wiele razy upadłem. Wrócę"

Philadelphia Union znajduje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej z 23 punktami na koncie. Pozycję lidera zajmuje ekipa New England Revolution (30 pkt), w której na co dzień występuje Adam Buksa. Dla porównania Buksa ma na swoim koncie siedem trafień. 

Więcej o: