Znakomita wiadomość dla polskich fanów Bundesligi i Premier League

Wiemy, gdzie będzie można obejrzeć rozgrywki w ramach Bundesligi, Ligi Europy czy Ligi Konferencji. Firma NENT ogłosiła współpracę z polskim operatorem sieci kablowej - Vectrą.

W listopadzie zeszłego roku w Polsce pojawiła się informacja, że NENT Group nabyła prawa do pokazywania rozgrywek Bundesligi na lata 2021-2029. Nordycka firma będzie miała także w swojej ofercie Ligę Europy, Ligę Konferencji, Formułę 1 czy Premier League, z czego europejskie puchary będą dostępne od sierpnia tego roku.

Zobacz wideo Oceniamy sędziowanie na Euro. "On robił błędy, które nie podlegają weryfikacji VAR"

NENT będzie w polskiej telewizji kablowej. Padło na Vectrę

NENT Group ogłosiło, że platforma streamingowa Viaplay pojawi się w ofercie polskiego operatora sieci kablowej, jakim jest Vectra. "Zawarta umowa pokazuje długoterminowe zaangażowanie Viaplay oraz chęć dotarcia do lokalnych odbiorców. Naszym kluczowym priorytetem jest zapewnienie jak najszerszego dostępu do platformy. Porozumienie z Vectrą daje nam wiele możliwości" – powiedział Kim Poder, chief commercial oficer w NENT Group.

Obie strony poinformowały o tym, że podpisały wieloletnią umowę dystrybucyjną, natomiast nie są znane szczegóły. Platforma Viaplay będzie dostępna w Polsce od trzeciego sierpnia, ale Vectra nie będzie jedynym operatorem, z którym nordycka firma będzie współpracowała. Portal wirtualnemedia.pl podaje, że usługa ma też zostać udostępniona klientom sieci Multimedia Polska. Cena miesięczna za dostęp do Viaplay będzie wynosić 34 zł, natomiast w związku z premierą w Polsce ma pojawić się promocja cenowa.

Od połowy lipca tego roku szefem polskiej redakcji sportowej Viaplay jest były redaktor naczelny Sport.pl Paweł Wilkowicz. Na ten moment nie wiadomo, kto stworzy polską redakcję w ramach platformy od NENT Group. Roman Kołtoń w programie Prawda Futbolu zdradził, że nowym komentatorem Bundesligi ma być Mateusz Borek, natomiast dziennikarz tego nie potwierdził.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.