Kontrowersyjny transfer Ajaksu. Kibice są wściekli. Obrzydliwy transparent

Steven Berghuis oficjalnie przeniósł się z Feyenoordu Rotterdam do Ajaksu Amsterdam na zasadzie transferu definitywnego. Kibice drużyny z zachodu Holandii są zniesmaczeni takim ruchem byłego kapitana. - Judasz, niech stanie na klocku Lego - czytamy na Twitterze.

Steven Berghuis zdecydował się na odejście z Feyenoordu po czterech sezonach. Reprezentant Holandii zagrał w barwach Klubu Ludu niemal 200 spotkań, w których zdobył 87 bramek oraz zanotował 64 asysty. Berghuis przeniósł się do Ajaksu Amsterdam, z którym podpisał czteroletni kontrakt. Feyenoord z kolei otrzyma 5,5 miliona euro z tytułu transferu.

Zobacz wideo "Anglicy przez lata nie potrafili sobie dać rady z presją"

Kibice Feyenoordu nie są zadowoleni z transferu Stevena Berghuisa. "A żebyś stanął na klocku Lego"

Rywalizacja pomiędzy Feyenoordem a Ajaksem jest określana jako De Klassieker i uchodzi na najgorętsze wydarzenie w Holandii. Nic zatem nie dziwi, że transfer Stevena Berghuisa wywołuje aż tak duże zamieszanie. Do takich zmian dochodziło także na szczeblu trenerskim, a oba kluby w karierze prowadził m.in. Leo Beenhakker oraz Ronald Koeman.

Kibice klubu z Rotterdamu są wściekli na transfer swojego byłego kapitana i dali temu upust w mediach społecznościowych. "Powodzenia z tym Judaszem, oby stanął na klocku Lego" – to jeden z komentarzy fanów. "Mam nadzieję, że zawiedziesz Steven" – dodają. "Wstydziłbym się na Twoim miejscu" – czytamy na Twitterze.

Feyenoord Rotterdam zareagował na wpisy ze strony swoich kibiców i zwrócił się do nich z jasnym apelem. "Nasz klub dystansuje się od takich krzywdzących i groźnych komentarzy, takich jak ten obrzydliwy baner wymierzony w Berghuisa, który krąży w mediach społecznościowych. Wzywamy Was do powstrzymania takich akcji" – to treść oświadczenia. Klub także poinformował, że osoby, które kupiły koszulki z nazwiskiem Berghuisa mogą je za darmo wymienić w sklepie.

Z kolei baner dotyczył Robina van de Pola, zamordowanego fana Ajaksu i dziennikarza Petera de Vriesa, który w minionych dniach stracił życie. Przy Berghuisie pole nie zostało odpowiednio zaznaczone.

Więcej o: