A jednak! EA Sports zdecydowało, który piłkarz będzie na okładce gry FIFA 22. Oficjalnie

Firma Electronic Arts poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, kto znajdzie się na okładce gry FIFA 22. W wyborze kanadyjskiej firmy nie było większego zaskoczenia.

W ostatnich dziesięciu latach na okładce gry piłkarskiej FIFA pojawiało się dziewięciu piłkarzy. Taki zaszczyt spotkał Wayne’a Rooney’a, Jacka Wilshere’a, Leo Messiego, Edena Hazarda, Marco Reusa, Cristiano Ronaldo, Virgila van Dijka oraz Kyliana Mbappe. Firma Electronic Arts skorzystała z umowy z jednym ze wspomnianych zawodników i umieściła go na okładce FIFY 22.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Kylian Mbappe gwiazdą okładki gry FIFA 22. "Dobrze mieć Cię z powrotem"

Firma Electronic Arts poinformowała w mediach społecznościowych, że bohaterem okładki w grze komputerowej FIFA 22 będzie Kylian Mbappe, zawodnik Paris Saint-Germain. Francuz znalazł się na okładce poprzedniej wersji gry i, jak podają media związane z PSG, wówczas wybór dokonał się pomiędzy Mbappe a Neymarem. "Jesteśmy zaszczyceni, że możemy mieć Cię z powrotem, Kylian" – napisał oficjalny profil EA na Twitterze.

"Znalezienie się na okładce FIFY rok w rok to fantastyczne uczucie. Mam bardzo szczególną relację z firmą, uwielbiam tę grę i nie mogę się doczekać, aby cieszyć się grą w FIFA 22 razem ze wszystkimi kibicami piłki nożnej" – powiedział Kylian Mbappe po oficjalnym ogłoszeniu. Electronic Arts ogłosiło też datę premiery pierwszego zwiastuna – kibice będą mogli go obejrzeć w niedzielę 11 lipca o godzinie 17:30.

Kylian Mbappe zrównał się zatem z Cristiano Ronaldo pod względem obecności na okładce gry FIFA (obaj dostąpili tego zaszczytu dwukrotnie). Więcej razy twarzą gry został tylko Leo Messi (4) oraz Wayne Rooney (7). Szczególnie warty wyróżnienia jest Anglik, który znajdował się na okładce od FIFY 06 do FIFY 12.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.