Ralf Rangnick ma nowy klub. Wielkie zaskoczenie! Dwóch Polaków

Ralf Rangnick po roku przerwy wraca do pracy przy piłce nożnej. Niemiec został szefem ds. sportu oraz rozwoju w Lokomotiwie Moskwa. Tym samym Maciej Rybus oraz Grzegorz Krychowiak będą mieli okazję pracować z legendą niemieckiej piłki.

Ralf Rangnick z początkiem lipca zeszłego roku przestał pełnić funkcję dyrektora ds. współpracy międzynarodowej w Red Bullu, który obejmował kluby znajdujące się w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Austrii oraz Brazylii. Niemiec od tego czasu był przymierzany do wielu klubów, ale też do potencjalnego zastąpienia Joachima Loewa na stanowisku selekcjonera. Szczególnie mocno Rangnicka widziano w Schalke 04 w roli dyrektora sportowego, natomiast finalnie nie trafi do klubu z 2. Bundesligi. W przeszłości 63-latek prowadził takie kluby jak Schalke, Hoffenheim czy RB Lipsk, wszędzie odnosząc mniejsze lub większe sukcesy.

Zobacz wideo U Włochów na boisku jak we włoskiej kuchni. Wszystko smakuje

Ralf Rangnick będzie pracował w klubie Grzegorza Krychowiaka oraz Macieja Rybusa. Niemiec podpisał trzyletni kontrakt

Lokomotiw Moskwa poinformował w oficjalnym komunikacie, że Ralf Rangnick objął funkcję szefa ds. sportu oraz rozwoju w klubie ze stolicy Rosji. Prezes Alexander Plutnik przekazał tę informację na oficjalnym spotkaniu z kierownictwem klubu, zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym. Jak możemy przeczytać w komunikacie, Niemiec ma zająć się planowaniem strategicznym, rozwojem sportowym zespołu oraz pracą w pionie drużyn klubowych, wraz z akademią i rezerwami. 

Ralf Rangnick będzie pracował na tym stanowisku co najmniej przez trzy lata, bo na tak długo obie strony związały się kontraktem. Samo ogłoszenie jest na tyle interesujące, ponieważ w miniony poniedziałek "Kicker" poinformował, że Niemiec założył własną agencję menadżerską, w której chce reprezentować przede wszystkim trenerów oraz dyrektorów sportowych. Na ten moment nie wiadomo, czy 63-latek będzie łączył obie funkcje, czy też agencja zostanie odłożona na dalszy plan.

Zawodnikami Lokomotiwu Moskwa są Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus. Obaj reprezentanci Polski mają ważne kontrakty do końca czerwca 2022 roku. Były obrońca Legii Warszawa przedłużył kontrakt o kolejny sezon w grudniu zeszłego roku, natomiast Krychowiak wciąż nie rozpoczął rozmów z klubem w sprawie przedłużenia swojej umowy.

Więcej o: