Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klub wycenił wielką gwiazdę Euro 2020. Promocyjna cena!

Bardzo dobre występy Denzela Dumfriesa w wygranych meczach z Ukrainą oraz Austrią sprawiły, że defensor znalazł się na liście życzeń wielu europejskich klubów. PSV Eindhoven nie chce przeszarżować i jest gotów sprzedać swoją gwiazdę za 12-15 milionów euro - informuje portal ad.nl.

Kadra prowadzona przez Franka De Boera jest pewna awansu do fazy pucharowej Euro 2020 dzięki wygranych z Ukrainą (3:2) oraz Austrią (2:0). W przypadku gdyby reprezentacja Polski wyszła z grupy z trzeciego miejsca, to może trafić właśnie na kadrę Oranje. Jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w Holandii był Denzel Dumfries, który może zmienić klub po mistrzostwach Europy.

Zobacz wideo "Mentalnie odbudować nas może tylko dobry mecz z Hiszpanią...robimy za mało w stosunku do potencjału, który mamy" stwierdza Zbigniew Boniek, prezes PZPN

Media: PSV wyceniło Denzela Dumfriesa. Początkowa wycena jest prawdziwą okazją

Jak podaje portal ad.nl, PSV Eindhoven jest świadome tego, że Denzel Dumfries zechce zmienić klub po zakończeniu Euro 2020. W związku z tym klub nie zamierza szarżować z wyceną i poinformował zainteresowane zespoły o cenie wywoławczej. Ta sprawia wrażenie promocyjnej, ponieważ wicemistrzowie Holandii chcą uzyskać za Dumfriesa 12-15 milionów euro.

Obrońca nie zamierza się spieszyć ze zmianą pracodawcy i chce podjąć decyzję po zakończeniu mistrzostw Europy. Chętnych na Dumfriesa nie brakuje – w tej grupie znajdują się takie kluby, jak FC Barcelona, Everton, Bayern Monachium, Juventus czy Inter Mediolan.  W przypadku spełnienia wyceny PSV Dumfries znajdzie się ex-aequo na 10. miejscu pod względem rekordowych sprzedaży Rolników, wraz z Ronaldo Luis Nazario de Limą. Obecny prezes Realu Valladolid odszedł za 15 mln euro do Barcelony w sezonie 1996/1997.

Denzel Dumfries zagrał w 41 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach w minionym sezonie, w których zdobył cztery bramki i zanotował dziewięć asyst. Jego kontrakt z PSV Eindhoven jest ważny do końca czerwca 2023 roku. Historię jednej z gwiazd Euro 2020 możecie przeczytać w tekście Jakuba Balcerskiego na Sport.pl.

Więcej o: