Rosjanie boją się o transfer Grzegorza Krychowiaka. "Może dużo kosztować"

- Przed nowym sezonem pozostają dwa pytania. Jedno z nich dotyczy kontraktu Grzegorza Krychowiaka. Jest on wicekapitanem swojej reprezentacji na Euro 2021. Jeśli drużyna zagra dobrze, to jego akcje wzrosną. Podpis na nowej umowie może dużo kosztować - stwierdził Ilja Herkus, były dyrektor Lokomotiwu Moskwa na portalu Telegram.

Grzegorz Krychowiak ma ważny kontrakt z Lokomotiwem Moskwa do końca czerwca przyszłego roku. Pomocnik reprezentacji Polski stwierdził w wywiadzie dla TVP Sport, że jest otwarty na zmianę otoczenia w zbliżającym się oknie transferowym. – Jeśli będzie jakaś ciekawa propozycja, która będzie mnie interesowała, to oczywiście się zastanowię, przeanalizuję i podejmę najlepszą decyzję z możliwych – stwierdził Krychowiak.

Zobacz wideo Kiedy Jan Bednarek będzie gotowy do gry? "Nie chcemy ryzykować"

Udane Euro 2021 dla Krychowiaka problemem dla Lokomotiwu Moskwa? Tak twierdzi były dyrektor klubu

Były dyrektor Lokomotiwu Moskwa Ilja Herkus napisał na portalu Telegram swoje przemyślenia na temat kadry zespołu na przyszły sezon Premier Ligi. Rosjanin twierdzi, że potencjalny sukces reprezentacji Polski może sprawić, że Grzegorz Krychowiak oddali się od klubu ze stolicy Rosji. – W środku pola sytuacja wygląda przyzwoicie, ale są dwa pytania. Pierwsze: co stanie się z Antonem Mirańczukiem. Może zdecydować się pozostać w zespole, ale może też poprosić o transfer. Drugie: co z Grzegorzem Krychowiakiem. Jest on wicekapitanem swojej reprezentacji na Euro 2021. Jeśli drużyna zagra dobrze, to jego akcje wzrosną. Podpis na nowej umowie może dużo kosztować – napisał Herkus.

Grzegorz Krychowiak ma za sobą udany sezon w barwach Lokomotiwu Moskwa. Polski pomocnik zagrał w 35 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 11 bramek i zanotował cztery asysty. Krychowiak wcześniej występował w takich zespołach, jak Paris Saint-Germain, Sevilla, Stade Rennais czy West Bromwich Albion.

Reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach Europy w grupie E. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Słowacja (14 czerwca), a w kolejnych kolejkach zagrają oni przeciwko Hiszpanii (19 czerwca) oraz Szwecji (23 czerwca).

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: