Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Paweł Cibicki uniewinniony z poważnych zarzutów. Ale będzie dalej zawieszony!

Paweł Cibicki, piłkarz Pogoni Szczecin został uniewinniony z obu zarzutów wzięcia łapówki i oszustwa w sporcie - poinformował Piotr Piotrowicz, trener i pasjonat ligi szwedzkiej.

Wydarzenia, których dotyczą oskarżenia korupcyjne odbyły się w maju 2019 roku, kiedy to Paweł Cibicki reprezentował barwy szwedzkiego IF Elfsborg. Podczas spotkania przeciwko Kalmar FF piłkarz polskiego pochodzenia wykopał piłkę za boisko, za co został ukarany żółtą kartkę. Śledczy uznali, że było to celowe zachowanie 27-latka. Dzięki niemu Cibicki miał otrzymać 300 tysięcy koron szwedzkich.

Zobacz wideo "Świerczok przeskoczył w hierarchii napastników Świderskiego i Kownackiego"

Leo Messi znów cieszy się grą dla BarcelonyTajemnicze słowa prezesa PSG. "Mamy prawo rozmawiać z Messim"

Cibicki został uniewinniony

Kilka tygodni temu zawodnika zawiesił Szwedzki Związek Piłki Nożnej. W jego sprawie rozpoczął się proces dotyczący przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za żółtą kartkę. Piłkarz nie przyznawał się do stawianych mu zarzutów.

Teraz sąd nie ukarał Cibickiego. - Piłkarz Pogoni Szczecin, Paweł Cibicki, został uniewinniony z obu zarzutów wzięcia łapówki i oszustwa w sporcie - napisał na Twitterze Piotr Piotrowicz, pasjonat tamtejszej ligi.

Według jego informacji szwedzki sąd potrzebował jedynie sześć dni procesu i trzech rozpraw do wydania wyroku. Jak sąd uzasadnił swój wyrok? - Nie ma wystarczającej pewności, aby przypisać wskazane czyny oskarżonemu. Pozostali oskarżeni zostali uznani za winnych. Decydujące były treści wymienianych SMSów - dodaje Piotrowicz.

Zawieszenie podtrzymane

Wyrok sądu nie zmienia jednak kary zawieszenia dla piłkarza, który nie może grać aż przez 4,5 roku.  - W obecnej sytuacji dowody są wystarczające i nie ma powodu, by zmieniać nasze postanowienia. Tak czy inaczej, usiądziemy i przeanalizujemy decyzję sądu I podejmiemy decyzję w sprawie ewentualnej apelacji - poinformował Piotrowicz o decyzjach szwedzkiej federacji piłkarskiej.

Stadion Energa Gdańsk. Polska - Włochy 0:0. Sebastian SzymańskiRezerwowy gotowy do zastąpienia Milika na Euro! Wiemy jak się przygotowuje

W sezonie 2020/21 Paweł Cibicki rozegrał tylko pięć meczów w Pogoni Szczecin - cztery w Ekstraklasie i jeden w Pucharze Polski.

Więcej o: