Oficjalnie: Peter Hyballa ma już nowy klub! "Mister Gegenpressing"

Peter Hyballa, który został zwolniony z Wisły Kraków przed ostatnią kolejką ekstraklasy, nie był zbyt długo bezrobotny i szybko znalazł nowy klub. Duński drugoligowiec Esbjerg fB ogłosił Niemca nowym szkoleniowcem klubu za pośrednictwem filmu opublikowanego w mediach społecznościowych.

W piątek 14 maja Wisła Kraków zwolniła Petera Hyballę, który nie poprowadził zespołu w ostatnim wyjazdowym meczu sezonu 2020/21 w ekstraklasie z Piastem Gliwice. Pobyt niemieckiego trenera w krakowskim klubie nie będzie zbyt dobrze wspominany. W trakcie kadencji Hyballa skłócił się z kilkoma osobami w klubie m.in. Jakubem Błaszczykowskim i Jeanem Carlosem Silvą, miał zwyzywać Rafała Boguskiego i chciał usunąć Kazimierza Kmiecika ze sztabu trenerskiego zespołu, a potem dziennikarz Polsatu News, Rafał Miżejewski, poinformował, że Hyballa bardzo źle odebrał decyzję o zwolnieniu go z klubu.

Zobacz wideo "Błaszczykowski wybuchł jak wulkan". Zachowanie Hyballi to była farsa [SEKCJA PIŁKARSKA 87]

Siedem meczów bez wygranej: tylko dwa punkty, pięć porażek i dopiero 14. miejsce w tabeli. To dorobek Wisły Kraków Petera Hyballi, który trafił pod Wawel w grudniu. Nie okazał się jednak cudotwórcą i nie wyniósł drużyny na wyższy poziom. Początek rundy miał jeszcze znakomity, ale tylko początek, bo wkrótce przyszło załamanie. Kryzys, który ostatnio tylko się pogłębia. A ostatnim tego wyrazem jest zachowanie Jakuba Błaszczykowskiego, który po golu strzelonym w meczu z Lechem (1:2) podbiegł w kierunku ławki rezerwowych, ale nie do Hyballi, a do jego asystenta Kazimierza Kmiecika.

Duński klub zatrudnił Petera Hyballę. W nowym sezonie ma powalczyć z nim o awans do duńskiej ekstraklasy

Hyballa nie pozostawał długo bez zatrudnienia. Zaledwie 10 dni od zwolnienia z Wisły Kraków znalazł nowy klub. Duński klub z drugiej ligi, Esbjerg fB poinformował na swoim koncie na Twitterze o zatrudnieniu niemieckiego szkoleniowca, zamieszczając film i krótki opis: "Mister Gegenpressing".

Esbjerg fB zajął 3. miejsce w drugiej lidze zakończonego sezonu 2020/21 i w kolejnym ma powalczyć o promocję do duńskiej ekstraklasy - Superligaen.

Peter Hyballa w roli szkoleniowca Wisły zanotował świetny początek, ale z czasem wszystko się posypało. Wisła wygrała ostatni raz 21 marca ze Stalą Mielec (3:1). Od tego czasu zespół zanotował pięć porażek i dwa remisy. W ostatnim meczu sezonu już bez Hyballi krakowski zespół niespodziewanie pokonał Piasta Gliwice 3:2 i zakończył sezon na 13. miejscu.

Hyballa w przeszłości prowadził m.in. Alemannię Aachen, Sturm Graz, NEC Nijmegen, Dunajską Stredę czy też i NAC Breda. 

Więcej o: