20 lat z rzędu i koniec! Potentat nie zagra w europejskich pucharach

Piłkarze CSKA Moskwa po raz pierwszy od 20 lat nie zagrają w europejskich pucharach! Stało się tak po ich wyjazdowej porażce w ostatniej kolejce ligi rosyjskiej z Dynamem 2:3.

To niesamowita sytuacja w historii CSKA Moskwa. Klub ten nieprzerwanie od sezonu 2001/2002 grał w europejskich pucharach. Aż dwanaście razy w tym okresie wystąpił w Lidze Mistrzów. W przyszłym sezonie nie wystąpi nawet w Lidze Konferencji.

Mistrzostwo Hiszpanii pojedzie do Madrytu! Barcelona najgorzej od 13 latMistrzostwo Hiszpanii pojedzie do Madrytu! Barcelona najgorzej od 13 lat

Cudu nie było - CSKA Moskwa poza pucharami

CSKA Moskwa w ostatniej kolejce w obecności ponad dwunastu tysięcy widzów zmierzyła się na wyjeździe z Dynamem Moskwa z polskim pomocnikiem, Sebastianem Szymańskim w składzie (grał do 83. minuty) i musiała wygrać i liczyć na porażkę Soczi na wyjeździe z Khimki lub Rubina Kazań u siebie z Volgograd.

Drużyna, którą prowadzi były chorwacki napastnik - Ivica Olić nie wykonała nawet jednak swojego planu. Co prawda w 18. minucie prowadzenie przyjezdnym dał Nayair Tiknizyan, ale w 65. i 72. minucie gole strzelił Wiaczesław Grulyov. Przy jednym z nich asystę miał Sebastian Szymański, który świetnie dojrzał go w polu karnym. Dla Polaka była to szósta asysta w tym sezonie w lidze rosyjskiej. Oprócz tego zdobył jednego gola.

Siedem minut później wyrównał nigeryjski napastnik Chidera Ejuke. Goście postawili wszystko na jedną kartę i Dynamo zdobyło zwycięskiego gola. 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry trafił zaledwie 17-letni pomocnik Arsen Zakharyan. W efekcie po raz pierwszy od dwudziestu lat CSKA nie zagra w europejskich pucharach. Ostatni raz tak się stało po zajęciu ósmego miejsca w lidze w 2000 roku.

Nawet wygrana piłkarzom CSKA nic by nie dała. Soczi zremisował bowiem 0:0, a Rubin Kazań 1:1.  W ostatniej kolejce smutna po zwycięstwie była drużyna, w której występują Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus - Lokomotiw Moskwa. Ekipa ta wygrała 1:0 u siebie z Urałem Jekaterynburg, ale mimo to zajęła trzecie miejsce w tabeli i nie zagra w Lidze Mistrzów.

Tak wygląda klasyfikacja strzelców ekstraklasy! Król zdeklasował rywaliTak wygląda klasyfikacja strzelców ekstraklasy! Król zdeklasował rywali

Mistrzostwo Rosji przypieczętował Zenit, pokonując aż 5:1 na wyjeździe FC Tambow. Wicemistrzem został Spartak Moskwa.