Ajax Amsterdam przetopi paterę za mistrzostwo! Wpadli na kapitalny pomysł [WIDEO]

Ponad 42 tys. małych gwiazdek. Tyle przetopi z mistrzowskiej patery Ajax Amsterdam, by uhonorować wszystkich posiadaczy karnetów.

- W tym sezonie niestety w większości meczów musieliśmy obejść się bez naszych kibiców. To znaczy: nie było ich na trybunach, ale tylko na trybunach, bo nasi zawodnicy cały czas odczuwali ich wsparcie choćby za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dlatego w ten sposób chcemy docenić ich wkład, bo to również ich sukces - mówi Edwin van der Sar, dyrektor zarządzający Ajaxu, który postanowił, że patera z 35. mistrzostwo Holandii w historii klubu zostanie przetopiona i rozdana najwierniejszym kibicom.

Zobacz wideo Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje”

Kapitan Ajaxu: To właśnie im dedykujemy ten tytuł

"Kawałek zwycięstwa, kawałek historii, kawałek Ajaxu. Dosłownie. Dla Ciebie" - pisze klub na stronie internetowej, gdzie informuje, że gwiazdek będzie ponad 42 tys. Tyle Ajax chce przetopić z mistrzowskiej patery, bo aż tylu kibiców wykupiło na ten sezon karnety. To oni mają zostać uhonorowani. Otrzymać gwiazdkę o wadze 3,45 g, z czego 0,06 g pochodzi z trofeum.

- Gra na pustych stadionach nie może równać się z atmosferą na Johan Cruyff ArenA. Naprawdę tęskniliśmy za naszymi kibicami w minionym sezonie. Zarówno u siebie w Amsterdamie, jak i podczas naszych wszystkich meczów wyjazdowych. To właśnie im dedykujemy ten tytuł i nie możemy się doczekać, kiedy znowu wrócą na trybuny - powiedział Dusan Tadić, kapitan Ajaxu.

Robert Lewandowski już jest lepszy od Gerda Muellera! Oszałamiający wynik PolakaRobert Lewandowski już jest lepszy od Gerda Muellera! Oszałamiający wynik Polaka

W tym sezonie Ajax rozegrał 30 z 34 meczów w Eredivisie na pustym stadionie. Zdobył nie tylko mistrzostwo, ale też krajowy puchar pokonując w finale 2:1 Vitesse Arnhem.

Więcej o: