Co za powrót Arjena Robbena! Czekał pół roku. Szalone 10 minut

Znakomity powrót Arjena Robbena do gry po półrocznej przerwie. Holenderski skrzydłowy miał dwie asysty, a jego Groningen pokonał na wyjeździe Emmen aż 4:0.

37-letni Arjen Robben we wrześniu ubiegłego roku w meczu ligowym: Groningen - PSV (1:3) doznał kontuzji łydki. W połowie października zagrał jeszcze kwadrans w starciu z Utrechtem, ale potem rozpoczął leczenie.

Nicola ZalewskiWschodząca gwiazda zagra w reprezentacji Polski? Boniek komentuje

Dwie asysty Robbena

Miesiąc temu Arjen Robben wystąpił po raz pierwszy po półrocznej przerwie. Zagrał jednak tylko trzynaście minut w przegranym u siebie pojedynku Eredivisie z Heerenveen 0:2. - Poddanie się u mnie nie istnieje. Zacząłem myśleć, czy kontynuowanie gry ma sens, ale coś mi mówi w środku, że w moim słowniku nie ma rezygnacji. Przeszedłem długą drogę. Nie wiem, czy kiedykolwiek przeżyłem tak trudną rehabilitację w karierze - przyznał po powrocie Arjen Robben.

W niedzielne południe wyszedł już w podstawowym składzie i spisał się znakomicie. W wygranym przez Groningem wyjazdowym starciu z Emmen 4:0 miał aż dwie asysty. Najpierw w 52. minucie, kiedy wszyscy rywale zapewne spodziewali się dośrodkowaniu lub strzału, to Robben zaskakująco podał po ziemi do Alessio Da Cruza, a ten strzelił gola. Dziesięć minut później duet tych zawodników podwyższył wynik meczu. Znów podawał Robben, a Da Cruz wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 82. minucie wynik meczu ustalił 18-letni Szwed Paulos Abraham.

Robben według portalu "Sofascore" otrzymał drugą najwyższą ocenę w drużynie - 8,0. Najwyższą notę otrzymał Da Cruz - 8,6.

Groningen przełamał serię trzech porażek z rzędu. Dwie kolejki przed końcem rozgrywek, zajmuje siódme miejsce w tabeli, gwarantujące walkę w play-off w lidze holenderskiej.

Robben, czyli kolekcjoner tytułów

Latem 2019 roku Arjen Robben niespodziewanie zakończył karierę. W sezonie 2018/19 grał dla Bayernu Monachium, w którym występował od 2009 roku. Wcześniej Holender grał też w Realu Madryt, Chelsea, PSV Eindhoven oraz Groningen. Robben 96-krotnie zagrał dla reprezentacji Holandii, w której ostatni raz wystąpił w październiku 2017 roku. Wtedy "Oranje" wygrali 2:0 ze Szwecją po dwóch golach skrzydłowego.

Włosi wychwalają Drągowskiego. Włosi wychwalają Drągowskiego. "Niezwykłe. Odmienił mecz"

Robben zdobywał mistrzostwo w każdym kraju, w którym występował. Z reprezentacją Holandii w 2010 roku zajął drugie miejsce na mistrzostwach świata. W 2013 roku Robben triumfował z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.