Sa Pinto znowu zmienia pracę. Krótka przygoda, 12 klubów w 10 lat

Ricardo Sa Pinto rozwiązał umowę z tureckim Gaziantep FK. Portugalczyk poprowadzi zespół do końca sezonu. Decyzję motywuje odejściem prezesa klubu Mehmeta Büyükeksiego.

Krótka będzie przygoda Ricardo Sa Pinto w Gaziantepie. Szkoleniowiec poprowadził zespół w zaledwie 14 z 37 rozegranych spotkań w tym sezonie ligi tureckiej. Portugalczyk związał się z klubem w styczniu bieżącego roku i już wiadomo, że odejdzie z końcem czerwca. To 12 klub w ciągu dziesięcioletniej kariery trenerskiej 48-latka.

Zobacz wideo Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje”

Ricardo Sa Pinto odchodzi z Gaziantep. Wszystko przez decyzję prezesa. "Wspólny projekt"

"Po ogłoszeniu decyzji o odejściu naszego prezesa z Gaziantep FK, również zdecydowałem się opuścić klub. Mieliśmy wspólny projekt sportowy, do którego zostałem wybrany przez Pana Mehmeta Büyükeksiego. Zostały ostatnie trzy mecze. To był dobry sezon" - cytuje oświadczenie Sa Pinto portugalski dziennik "Record". 

Ricardo Sa Pinto zwrócił uwagę, że na obecnym etapie sezonu klub ma o osiem punktów więcej niż w poprzednim roku. Dodał do tego kilka "ważnych zwycięstw". Ostatnie trzy kolejki nie będą czasem odpoczynku 48-latka. - Nadal będziemy ciężko pracować - przyznał szkoleniowiec. Aktualnie Gaziantep znajduje się na ósmym miejscu w tabeli z 54 punktami na koncie. Do miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach drużynie brakuje 10 punktów. 

Mateusz Bogusz na celowniku Legii. Problemem żądania Leeds UnitedZ Leeds United do ekstraklasy? Nie tylko Legia jest zainteresowana Boguszem

Od 2011 roku Ricardo Sa Pinto prowadził 11 klubów seniorskich. Gaziantep jest 12. na liście. Pierwszym zespołem objętym przez Portugalczyka był Sporting Lizbona. W międzyczasie 48-latek trafił również do Polski. Od sierpnia 2018 roku do kwietnia 2019 roku poprowadził Legię Warszawa w 28 spotkaniach. Na swoim koncie ma tylko jedno trofeum - Puchar Belgii z sezonu 2017/28 ze Standardem Liege.  

Więcej o: