Reprezentant Polski wraca po ciężkiej kontuzji. Optymistyczne słowa i filmik Krystiana Bielika

Krystian Bielik wraca do pełnej sprawności po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. "Wrócę silniejszy niż kiedykolwiek" - napisał zawodnik na Instagramie, informując o postępach w rehabilitacji.

Krystian Bielik występuje w tym sezonie w angielskim drugoligowcu Derby County. Zawodnik zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie 30 stycznia w meczu ligowym z Bristol City. Do czasu kontuzji Bielik był podstawowym zawodnikiem zespołu, rozegrał 15 spotkań, w których strzelił dwa gole i wydawał się być pewniakiem do wyjazdu na EURO 2020.

Zobacz wideo Niespodziewany kandydat do zastąpienia Bielika i Góralskiego. Przykuł uwagę Sousy? [SEKCJA PIŁKARSKA #79]

Krystian Bielik przechodzi rehabilitację: Wrócę silniejszy niż kiedykolwiek 

Zerwanie więzadeł pokrzyżowały plany piłkarza, który do gry wróci prawdopodobnie dopiero jesienią w przyszłym sezonie. W środę zawodnik opublikował filmik na Instagramie, w którym widzimy, że Bielik odbija piłkę w ośrodku treningowym Derby. Zawodnik opisał także, jak wyglądają postępy w rehabilitacji. "Szybka aktualizacja dla wszystkich, którzy wspierali mnie w tych trudnych chwilach. Moja rehabilitacja przebiega dobrze. Każdego dnia czuję się lepiej i jestem silniejszy. Dzięki za miłe wiadomości. Zaufajcie mi, wrócę silniejszy niż kiedykolwiek" - napisał Bielik.

 

Piłkarz napisał także kilka słów wsparcia dla piłkarzy Derby County, którzy walczą o utrzymanie w Championship. "Będę wspierać chłopców najlepiej jak potrafię w weekend. Zróbmy to razem!" - zaznaczył także.

Koronawirus. Lech - Legia i inne mecze ekstraklasy bez udziału publicznościLegia patrzy na półfinał Ligi Mistrzów. Kluczowe znaczenie dla mistrza Polski

Derby zajmuje ostatnie bezpieczne 21. miejsce w tabeli z przewagą dwóch punktów nad strefą spadkową. W ostatniej 46. kolejce zespół zagra z Sheffield Wednesday (23. miejsce w tabeli). Spotkanie będzie miało decydujący wpływ na to, kto spadnie do League One. 

Więcej o: