"Nie" dla Wojciecha Szczęsnego! Wielki klub odrzucił ofertę Juventusu

Juventus jest zdeterminowany, aby ściągnąć Gianluigiego Donnarummę. W związku z tym turyńczycy szukają klubu dla Wojciecha Szczęsnego, co ze względu na wysokie koszty jego kontraktu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Według włoskich mediów Polakowi odmówiła Borussia Dortmund.

Wojciech Szczęsny wydawał się jednym z pewniejszych punktów Juventusu w minionych dwóch latach. W 2021 roku Polak jest jednak krytykowany za liczne błędy, a coraz realniejszym scenariuszem jest przyjście po sezonie Gianluigiego Donnarummy.

Zobacz wideo Szczęsny pokonany z rzutu karnego [ELEVEN SPORTS]

Juventus szuka klubu dla Szczęsnego. Borussia Dortmund odmówiła 

Według włoskich mediów klub z Turynu jest bardzo zdeterminowany, żeby sprowadzić Donnarummę. Mediolański dziennik "Il Giornale" podaje, że Juventus przedstawił Mino Railoli oficjalną ofertę kontraktu, zgodnie z którą bramkarz miałby zarobić 10 milionów euro za sezon. Umowa miałaby obowiązywać do 2026 roku. Donnarumma podejmie ostateczną decyzje prawdopodobnie po zakończeniu rozgrywek, kiedy wyjaśni się, kto zajmie miejsce w czołowej czwórce Serie A i zagra w Lidze Mistrzów

Włosi ocenili grę Szczęsnego. Włosi ocenili grę Szczęsnego. "Współodpowiedzialny. Nie ma nastroju na boskie parady" [WIDEO]

Juventus szuka także klubu dla Wojciech Szczęsnego, aby zrobić miejsce dla 22-letniego Włocha. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza że Polak jest związany z klubem do 2024 roku i zarabia około 6,5 miliona euro za sezon. 

Serwis Tuttomercatoweb.com poinformował, że Polakowi odmówiła Borussia Dortmund. Jednym z powodów są zbyt wysokie koszty, a także profil zawodnika, który nie jest odpowiedni dla projektu klubu. "Będą musieli szukać gdzie indziej" - podsumowuje serwis.

Tajne spotkanie Juventusu z agentem nowego bramkarza. Tajne spotkanie Juventusu z agentem nowego bramkarza. "Najpierw pożegnanie ze Szczęsnym"

31-letni Szczęsny zagrał w tym sezonie w 35 meczach, w których puścił 35 goli. Polak zachował czyste konto w ośmiu spotkaniach. Na wiosnę zawodnik krytykowany jest za liczne błędy, które popełnił w istotnych spotkaniach. Chodzi m.in. o rewanżowy mecz z FC Porto w 1/8 finału Ligi Mistrzów czy derby Turynu.  

Więcej o: