Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera. Trójka kandydatów na stanowisko po Gattuso

Gennaro Gattuso prawdopodobnie po sezonie odejdzie z Napoli bez względu na osiągnięty wynik. W związku z tym klub Piotra Zielińskiego już teraz szuka nowego trenera. Włoskie media podały listę trzech najbardziej prawdopodobnych kandydatów na to stanowisko.

W ostatnich dwóch miesiącach Napoli prezentuje dobrą formę i znajduje się na dobrej drodze, aby zająć miejsce w czołowej czwórce Serie A, Taka pozycja koniec sezonu oznaczałaby, że neapolitański klub zrealizowałaby główny cel, czyli awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mimo to klub prawdopodobnie opuści Gennaro Gattuso, z którym kontaktowała już się Fiorentina. Kto może być nowym trenerem Piotra Zielińskiego? 

Zobacz wideo Magia Zielińskiego! Cudowne przyjęcie i kapitalna asysta Polaka [ELEVEN SPORTS]

Napoli szuka trenera. Kto może być nowym trenerem Piotra Zielińskiego? 

Według Sky Sport Italia prezes Napoli Aurelio de Laurentiis przygotował listę trzech potencjalnych kandydatów, którzy mogliby zastąić Gattuso w przyszłym sezonie. Głównym faworytem na to stanowisko ma być Luciano Spalletti. Interesującą opcją jest również Christophe Galtier będący obecnie trenerem Lille. Francuski klub niespodziewanie przewodzi tabeli Ligue 1, wyprzedzając o jeden punkt Paris-Saint Germain (stan na 30 kwietnia). 54-latek pracuje w klubie od grudnia 2017 roku, a jego umowa wygasa w czerwcu 2021 roku. Wśród kandydatów wymieniany jest Vincenzo Italiano, który aktualnie pracuje w Spezii. 

Włoskie media informują, że powodem odejścia Gattuso jest konflikt z Aurelio De Laurentiisem. W przypadku awansu zespołu do Ligi Mistrzów prezes Napoli będzie chciał namówić trenera do pozostania w klubie. 

Zieliński chwalony we Włoszech. "Jeden z najlepszych w Europie" 

Ostatnia opcja byłaby prawdopodobnie najkorzystniejsza dla Piotra Zielińskiego. Polak właśnie pod wodzą Gattuso rozgrywa najlepszy sezon w karierze. W obecnych rozgrywkach ma na kocie osiem goli i 10 asyst i jest jednym z liderów Napoli. - Nie wiem, czy jest jednym z najlepszych na świecie, ale w Europie bez wątpienia już tak. To bardzo wszechstronny zawodnik - mówił ostatnio o Zielińskim Claudio Onofri, były zawodnik Torino i Genoi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.