Krychowiak rozbija rywali, a teraz rozbił bank! Niesamowity sezon Polaka

Grzegorz Krychowiak został wybrany piłkarzem kwietnia w lidze rosyjskiej. Polak w czterech kwietniowych meczach strzelił cztery gole.

Grzegorz Krychowiak imponuje formą na rosyjskich boiskach. Polak jest czołową postacią wicelidera rosyjskiej ekstraklasy. Niesamowite są jego statystyki dotyczące goli i asyst. W tym sezonie Krychowiak zarówno w lidze jak i rozgrywkach pucharowych zdobył 11 bramek, co czyni go najlepszym strzelcem zespołu. Ma dwie bramki więcej od napastnika, Fiodora Smołowa. Do tego Krychowiak dołożył cztery asysty.

Zobacz wideo Wawrzyniak ocenia stylówkę Krychowiaka. "Zmartwychwstanie"

Polak popisał się ponownie w ostatnim meczu Lokomotiwu z Tambowem. Krychowiak zdobył dwie bramki w meczu wygranym 5:2 (jedną bramkę strzelił też Maciej Rybus). Było to ukoronowanie znakomitego miesiąca w wykonaniu Polaka. W czterech kwietniowych meczach "Krycha" strzelił cztery gole i zaliczył asystę. Natomiast w sześciu ostatnich spotkaniach w lidze i Pucharze Rosji tylko w jednym Krychowiak nie trafił do siatki. W pozostałych zdobył sześć goli.

Sergio Conceicao"Wstydź się, ukradłeś nam mistrzostwo. Jesteś cholerną ku*** i złodziejem"

Prestiżowe wyróżnienie dla Krychowiaka. Został piłkarzem miesiąca

Formę Krychowiaka doceniła kapituła nagrody piłkarza miesiąca w Premjer Lidze. Wyboru dokonują kibice i eksperci. Nie mieli oni wątpliwości, że tytuł piłkarza kwietnia należy się Krychowiakowi. Na oficjalnym koncie twitterowym ligi rosyjskiej ukazała się kompilacja z bramkami Krychowiaka w tym miesiącu.

Lokomotiw Moskwa zajmuje drugie miejsce w lidze rosyjskiej i ma sześć punktów straty do prowadzącego Zenita Sankt Petersburg. Już 2 maja obie drużyny zagrają ze sobą w 28. kolejce. Drużyna Krychowiaka i Rybusa jest w rewelacyjnej formie. Wygrała 11 ostatnich meczów w lidze i pucharze. Ostatni raz przegrała w grudniu zeszłego roku.

Więcej o: