"Wstydź się, ukradłeś nam mistrzostwo. Jesteś cholerną ku*** i złodziejem"

Trener FC Porto Sergio Conceicao zawieszony na 21 dni. Szkoleniowiec miał obrazić sędziego podczas ostatniego meczu ligi portugalskiej, nazywając go "cholerną k... i złodziejem".

FC Porto zremisowało w 29. kolejce ligi portugalskiej z Moreirense 1:1 i może stracić szansę na tytuł. Szczególnie wściekły był Sergio Conceicao. "Wstydź się, ukradłeś nam mistrzostwo" - mówił do sędziego Hugo Miguela, który jeszcze w trakcie gry ukarał trenera Porto czerwoną kartką.

To jednak nie był koniec. Kiedy Conceicao obejrzał już czerwoną kartkę, zaczął iść w kierunku arbitra przyklaskując mu i dodając: "Jesteś słabym i złym człowiekiem. Ukradłeś nam dwa mistrzostwa. Zapisz sobie to wszystko. Jesteś cholerną ku.. i złodziejem. Zawsze nas upieprzysz".

Sergio Conceicao musi zapłacić za swoje zachowanie. 10 tysięcy euro kary i zawieszenie

To czwarty raz w tym sezonie, gdy Conceicao został wyrzucony w czasie meczu przez sędziego. Komisja Dyscyplinarna Portugalskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła trenera na 21 dni i nałożyła karę grzywny w wysokości ponad 10 tys. euro.

Szkoleniowcowi Porto puściły nerwy w doliczonym czasie gry drugiej połowy. W 93. minucie Toni Martinez strzelił gola na wagę zwycięstwa drużyny Conceicao, jednak sędzia anulował trafienie, ponieważ piłkarz był na spalonym. Według mediów Martinez przekroczył linię spalonego o niespełna 10 centymetrów.

Trener Porto wybuchł po kłótni z Tuchelem. Trener Porto wybuchł po kłótni z Tuchelem. "Kazał mi spiep..."

Aktualnie FC Porto (67) znajduje się na drugim miejscu w lidze portugalskiej ze stratą sześciu punktów do lidera Sportingu Lizbona (73). Wykluczenie trenera na 21 dni oznacza, że Conceicao nie poprowadzi zespołu w czterech meczach ligowych przeciwko Famalicao, Benfice, Farense i Rio Ave. Szkoleniowiec wróci na ławkę na mecz ostatniej kolejki, w której Porto zagra z Belenenses.