Popis Grzegorza Krychowiaka! Trzy polskie gole dla Lokomotiwu! [WIDEO]

Grzegorz Krychowiak nie zatrzymuje się i trafił w trzecim meczu z rzędu. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki w wyjazdowym, wygranym 5:2 starciu Lokomotiwu Moskwa z FC Tambow. Jednego gola strzelił też Maciej Rybus!

Była 40. minuta wyjazdowego meczu 27. kolejki Lokomotiwu Moskwa z FC Tambow. Fedor Smolov, 31-letni napastnik ekipy z Moskwy, otrzymał piłkę na prawej stronie. Bardzo dobrze dośrodkował wzdłuż pola karnego, a świetnie ustawiony Krychowiak z czterech metrów zdobył gola.

Kapitalny bilans Krychowiaka

W 60. minucie Krychowiak strzelił drugą bramkę. Tym razem wykorzystał podanie Rifata Zhemaletdinova. Jego zespół po tym trafieniu prowadził już 3:1. Z trafienia cieszył się też drugi Polak, który wyszedł w podstawowym składzie - Maciej Rybus. Lewy obrońca pokonał bramkarza gospodarzy w 80. minucie. To jego pierwszy gol w tym sezonie.

Krychowiak w tym sezonie ma świetny bilans. To był jego jedenasty gol we wszystkich rozgrywkach, a dziewiąty w lidze. Dzięki temu awansował do najlepszej dziesiątki strzelców ligi rosyjskiej. Oprócz tego ma cztery asysty.

Krychowiak pobił też osobisty rekord strzelecki w karierze. Dotychczas najwięcej goli strzelił w ubiegłym sezonie - dziewięć.

Reprezentant Polski w tym roku brał udział w ośmiu golach (sześć bramek i dwie asysty). Żaden inny zawodnik ligi rosyjskiej nie ma lepszych statystyk. Identyczne ma Aleksander Sobolew. On strzelił siedem bramek i miał asystę.

Lokomotiw w tym roku spisuje się znakomicie. Od 21 lutego zespół Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa notuje same zwycięstwa zarówno w lidze, jak i Pucharze Rosji. W środę Lokomotiw zagrał w półfinale krajowego pucharu z lokalnym rywalem - CSKA.