Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski zdradza: To jedyna rzecz, której nie zrobię w życiu. Bałbym się

- Najbardziej boję się o zdrowie najbliższych, szczególnie w czasie pandemii. Widać, co się dzieje w szpitalach - powiedział Robert Lewandowski w wywiadzie dla niemieckiego magazynu "GQ" i zdradził, czego nigdy w życiu by nie zrobił.

Magazyn "GQ" jest popularnym czasopismem dla mężczyzn o tematyce modowej. Na okładce najnowszego numeru pojawił się napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski. W rozmowie z magazynem Polak opowiedział m.in. o rozwijaniu mentalności, blokowaniu problemów czy chęci bycia anonimowym, o czym pisaliśmy na Sport.pl. - Chciałbym po prostu iść na spacer z rodziną bez poczucia bycia obserwowanym przez cały czas – mówił Lewandowski.

Zobacz wideo Lewandowski największym pechowcem Ligi Mistrzów?

Robert Lewandowski nie zrobi tylko jednej rzeczy w swoim życiu. "Bałbym się o swoje nogi"

Robert Lewandowski wziął udział w sesji zdjęciowej dla niemieckiego magazynu. Do jednego ze zdjęć napastnik Bayernu Monachium musiał samodzielnie wjechać kilka metrów dźwigiem budowlanym. Przy tej okazji dziennikarz Christoph Landsgesell zapytał go o chęć podejmowania ryzyka w życiu. – Lubię adrenalinę, ale też ekstremalne rzeczy, takie jak wakeboarding czy narty wodne, to świetna zabawa. Nigdy nie miałem problemów z próbowaniem czegoś nowego, chociażby nowego sportu – mówił Lewandowski.

Polak został zapytany także o to, czy czegoś się boi w życiu.  – Jeśli się już czegoś boję, to o zdrowie. Niekoniecznie swoje, ale swoich najbliższych. Zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy widać, co się dzieje w szpitalach. Przy czym bałbym się o swoje nogi, skacząc na bungee. To jedyna rzecz, której nie zrobię w swoim życiu – wskazał po dłuższym namyśle. 

Robert Lewandowski wróci do gry w najbliższą sobotę, kiedy to Bayern Monachium zmierzy się z Mainz. Polakowi pozostaną cztery mecze do pobicia rekordu Gerda Muellera z sezonu 1971/1972 (40 bramek w jednym sezonie Bundesligi). Mecz odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 15:30.