Niewiarygodny gol byłego piłkarza Legii Warszawa. Takie gole praktycznie się nie zdarzają [WIDEO]

Niezwykłej urody gola strzelił Thibault Moulin, były pomocnik Legii Warszawa. Francuz w meczu ligi rumuńskiej trafił bezpośrednio z rzutu rożnego, a jego zespół Academica Clinceni pokonał na wyjeździe Dinamo Bukareszt 3:1.

Była 17. minuta pojedynku 30.kolejki ligi rumuńskiej: Dinamo Bukareszt - Academica Clinceni. Goście mieli rzut rożny z lewej strony boiska. Poszedł do niego Thibault Moulin. Francuz uderzył pięknie, technicznie w długi róg bramki i trafił w okienko. Piłka przeleciała nad obrońcami i bramkarzem i wpadła do siatki. Sytuację próbował ratować jeszcze jeden zawodnik gospodarzy, wyskoczył do góry na linii bramkowej, ale nie zdołał sięgnąć piłki.

Sergio Aguero może zostać w Premier League! Argentyńczyk planem B dla gigantaSergio Aguero może zostać w Premier League! Argentyńczyk planem B dla giganta

Pierwszy gol Moulina w lidze rumuńskiej

Był to już trzeci gol dla gości. W czwartej minucie prowadzenie dał im Raul Rusescu, a wynik podwyższył siedem minut później Andrei Ioan Cordea. Ostatecznie goście wygrali 3:1 (3:0). Thibault Moulin w tym sezonie zagrał dotychczas tylko dziewięć spotkań, ale do rumuńskiego klubu trafił w połowie stycznia tego roku. Nie miał też gola ani asysty, a otrzymał cztery żółte kartki.

Academica Clinceni po 30. kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli (bilans: 10 zwycięstw, 14 remisów i 6 porażek). Do prowadzącego FCSB (do 2017 roku - Steaua Bukareszt) traci jednak aż 20 punktów.

Thibault Moulin od lipca 2016 roku był piłkarzem Legii Warszawa, kiedy to przyszedł z belgijskiego Waasland-Beveren. Początkowy okres gry był dla Francuza niezwykle udany. Później jego forma była coraz słabsza. W styczniu 2018 roku Moulin opuścił Legię i przeniósł się do PAOK Saloniki, gdzie zagrał 23 mecze w lidze. Na sezon 2018/19 został wypożyczony do tureckiego Ankaragucu. Po powrocie do Salonik nie mógł liczyć na występy w greckiej drużynie.

El Clasico, czyli odwieczny bój o Hiszpanię. Real kontra Barcelona. Gdzie i o której oglądać?Piłkarze FC Barcelony domagają się transferu gwiazdy! Klucz do wygrania Ligi Mistrzów

PAOK chciał go sprzedać, ale było brak chętnych, więc Francuz znowu został oddany na wypożyczenie, tym razem do AO Xanthi, które z Francuzem w składzie spadło z najwyższej klasy rozgrywkowej. Później Moulin wrócił do PAOK-u, który postanowił się go pozbyć. 9 października Francuz odszedł z PAOK-u i przeniósł się do grającego w VI lidze francuskiej MOS Caen.