Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski zadziwił nawet Ulego Hoenessa. "Nie wyobrażam sobie tego"

- Myślałem, że rekord Gerda Muellera nigdy nie padnie - przyznał Uli Hoeness w rozmowie z DPA. Blisko pobicia wyczynu legendarnego Niemca jest Robert Lewandowski.

Polak notuje fantastyczny sezon. W ostatnim meczu ze Stuttgartem zanotował hat-tricka. Strzelił tym samym swoją 33., 34. i 35. bramkę w lidze. Na osiem kolejek przed końcem sezonu Lewandowskiemu brakuje już tylko pięciu bramek do tego, aby wyrównać rekord Gerda Muellera w liczbie strzelonych goli w jednym sezonie Bundesligi. W rozgrywkach 1971/1972 legendarny Niemiec trafił do siatki rywali 40 razy.

Zobacz wideo Lewandowski: Jesteśmy gotowi na granie nowym systemem

Uli Hoeness miał nadzieję, że rekord nie padnie. "Myślałem, że trzeba na to pozwolić"

Pod wrażeniem formy "Lewego" jest honorowy prezes Bayernu Monachium i legenda tego klubu, Uli Hoeness. – Długo myślałem, że rekord Gerda nigdy nie padnie. Ale Robert w tym sezonie, a zwłaszcza w ostatnich tygodniach, gra tak, że może to zrobić – powiedział Hoeness w rozmowie z DPA. – Zawsze myślałem, że Gerdowi należy pozwolić zachować ten rekord, ale jeżeli Robertowi się uda, to znaczy, że na to zasłużył i należy mu pogratulować – dodał Hoeness, który był kolegą z boiska Gerda Muellera.

Paulo Sousa i Marco RossiWęgrzy bez wątpliwości: "mamy warsztatowo bardziej jakościowego trenera niż Polacy"

- Dzięki niesamowitym występom, które zanotował w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych w ostatnich latach, Lewandowski zasługuje na to, żeby być najlepszym z najlepszych. Nie wyobrażam sobie, żeby nowy rekord miał przetrwać krócej niż kolejne 50 lat – stwierdził honorowy prezes Bayernu.

Robert Lewandowski w tym sezonie Bundesligi zdobył 35 goli, a łącznie w całej karierze strzelił 271 bramek w lidze niemieckiej. Do drugi najlepszy wynik, przed nim jest znowu tylko Mueller, który ma na koncie 365 trafień. Lewandowski jest na prostej drodze do sięgnięcia po czwarty w karierze tytuł króla strzelców w Bundeslidze. Aktualnie ma 14 goli przewagi nad drugim Erlingiem Haalandem i Andre Silvą.