Napoli wygrywa w hicie kolejki! Setny gol Mertensa. Pierwszy przepiękny

Napoli pokonało AS Romę 2:0 w ostatnim meczu 28. kolejki Serie A. Obie bramki zdobył Dries Mertens. Piotr Zieliński był na boisku do 73. minuty.

Piotr Zieliński tym razem nie polepszył swojego dorobku bramek i asyst, choć miał ku temu szansę w 24. minucie. Po błędzie Romy w rozegraniu dostał piłkę z lewej strony pola karnego i uderzył w kierunku dalszego słupka. Mógł jednak postarać się lepiej. Piłka przeleciała obok słupka bramki.

Zieliński rozegrał przyzwoite zawody, ale wieczór należał do Driesa Mertensa. W 27. minucie zawodnik Napoli popisał się pięknym, mocnym strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Zaledwie siedem minut później Belg zdobył drugą bramkę. Piłka po długim podaniu w pole karne Romy spadła na głowę Matteo Politano, który dograł ją do Mertensa. Wcześniej z bramki wyszedł Lopez, więc Mertensowi pozostało tylko dołożyć głowę i było już 2:0. Ta bramka była jego golem numer 100 w Serie A.

Goście w drugiej połowie ruszyli do odrabiania strat, ale przy próbach Pellegriniego i Karsdorpa na posterunku był Ospina. W 61. minucie do Napoli uśmiechnęło się szczęście. Znowu z dystansu strzelał Pellegrini, pięknie podkręcając piłkę. Ospina tylko patrzył, jak uderza w słupek. Ostatecznie bramkarz Napoli zaliczył czyste konto. Piotr Zieliński został zmieniony w 73. minucie meczu przez Elifa Elmasa.

Dzięki tej wygranej Napoli wskoczyło na piąte miejsce w tabeli Serie A, wyprzedzając właśnie Romę. Do miejsca czwartego, zajmowanego przez Atalantę i premiowanego awansem do Ligi Mistrzów, drużynie Zielińskiego brakuje dwóch punktów. Mają oni jednak jeszcze jeden mecz zaległy. Po przerwie na kadrę zmierzą się z Crotone.