Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niezwykły pomysł w Rosji. Szczepionka razem z biletem na mecz

Zenit Sankt Petersburg rusza z nietypową akcją. Klub oferuje szczepienie przeciwko koronawirusowi dla każdego kibica, który wybierze się na domowe spotkanie.

Zenit Sankt Petersburg poinformował o akcji za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej. Zgodnie z zapowiedziami mobilna stacja szczepień będzie się znajdowała na trzecim piętrze sektora C i pozostanie tam do końca sezonu 2020/21. Szczepionka przeciwko koronawirusowi została wliczona w cenę biletu meczowego. 

Zobacz wideo Marciniak odpowiada na krytykę Legii i Rakowa: "Wybieranie sędziów przez kluby to bardzo niebezpieczny trend"

Zenit będzie szczepił wszystkich kibiców przed domowymi meczami. Pierwsze szczepionki już sobotę

"Szczepionka Sputnik V będzie dostępna dla wszystkich kibiców powyżej 18. roku życia chcących obejrzeć mecz. Wystarczy przynieść ze sobą dokument tożsamości i krajową kartę zdrowia (SNILS), a przed szczepieniem należy spotkać się z lekarzem w celu uzyskania zgody" - pisze Zenit na swojej stronie internetowej. 

Protesty w Buenos Aires po śmierci Diego MaradonyTysiące ludzi i rodzina Maradony na ulicach Buenos Aires. "On nie umarł, oni go zabili"

Pierwszą okazję do szczepień przeciwko koronawirusowi kibice mieli przed sobotnim meczem (13 marca) ligi rosyjskiej, w którym Zenit zmierzy się z Akhmatem Grozny. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14:30 czasu polskiego. W mediach społecznościowych klubu widać, że program darmowych szczepień na Gazprom Arenie wystartował bez zarzutów. 

Szczepionka Sputnik V nie została jeszcze zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków (EMA). Według medialnych informacji poza Rosją korzystają z nich natomiast Węgry oraz w ostatnich dniach zamówienie trafiło na tereny Słowacji czy Niemiec. Szef niemieckiej Stałej Komisji ds. Szczepień (STIKO) Thomas Mertens powiedział, że rosyjscy badacze, którzy pracowali nad szczepionką, są bardzo doświadczeni, a Sputnik V jest mądrze zbudowany - informuje "Deustche Welle".