Arkadiusz Milik ma nowego trenera. "Przyjąłem ofertę bez chwili wahania"

Arkadiusz Milik ma nowego trenera. Nowym szkoleniowcem Olympique Marsylia został Jorge Sampaoli. Ponadto nowym prezesem klubu został Pablo Longoria.

Francuska drużyna zawodzi w tym sezonie. W Lidze Mistrzów zajęła ostatnie miejsce w grupie, wygrywając tylko jeden mecz. W Ligue 1 natomiast zespół zajmuje siódme miejsce z dużą, bo aż 14-punktową stratą do czwartego miejsca dającego prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy. Na początku lutego z klubu zwolniono trenera Andre Villasa-Boasa, a jego miejsce zajął tymczasowy szkoleniowiec – Nasser Larguet.

Zobacz wideo Arkadiusz Milik pokazał, jak walczy o powrót do formy

W piątek wieczorem dziennikarz RMC Sport, Mohamed Bouhafsi, poinformował, że nowym trenerem drużyny Milika zostanie Jorge Sampaoli, były trener m.in. reprezentacji Chile, Argentyny, a także ekipy Sevilli. Ostatnio trenował brazylijskie drużyny – Santon i Atletico Mineiro. Również w sobotę wieczorem klub poinformował o zmianie trenera w oficjalnym komunikacie. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 2023 roku.

Lewon AronianNiezwykły transfer szóstego szachisty świata. "Mam wybór: rzucić szachy, albo się przenieść"

- Mówiono mi, że Olympique to pasja. Że Stade Velodrome żyje, kiedy zespół wychodzi na boisko. Na świecie są miejsca spokojne i intensywne. Marsylia jest tym drugim i tu chcę się odnaleźć. Zaakceptowałem ofertę bez chwili zawahania. Ten klub ma duszę, dlatego tu jestem – twierdzi Sampaoli, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Argentyńczyk nie poprowadzi jeszcze drużyny w najbliższym meczu z Olympique Lyon. Po przyjeździe do Francji będzie musiał przebyć obowiązkową kwarantannę.

Inną zmianą w klubie jest ta na stanowisku prezesa. Jacques-Henri Eyraud ustąpił miejsca Pablo Longorii, dotychczasowemu dyrektorowi sportowemu klubu.

Media skupiły się na Musiale, a to Lewandowski został wyróżniony. UEFA miała powódMedia skupiły się na Musiale, a to Lewandowski został wyróżniony. UEFA miała powód

Następny mecz Qlympique Marsylia zagra z Lyonem w najbliższą niedzielę. Będzie to hit 27. kolejki Ligue 1. Szansę na występ ma Arkadiusz Milik, który wraca do kadry po kontuzji.

Więcej o: