Frank Lampard może szybko znaleźć nową pracę. Będzie trenerem Polaka?

Frank Lampard szybko znajdzie pracę? Wymienia się go w gronie kandydatów do objęcia Celticu, który rozstał się z Neilem Lennonem.

Neil Lennon w środę podał się do dymisji. Celtic jest jednym z największych rozczarowań sezonu. Po dziewięciu mistrzostwach z rzędu, ekipa z Glasgow traci do Rangersów aż 18 punktów i praktycznie nie ma szans na obronę tytułu. - Nie udało nam się podążyć w kierunku, który zakładaliśmy - przyznał Lennon, który zadeklarował, że "Celtic zawsze będzie jego częścią, a on sam zawsze pozostanie kibicem tej ekipy".

Zobacz wideo Liga hiszpańska ma niespodziewany problem. "To jest trochę szokujące. W tym odstają"

Frank Lampard zostanie trenerem Celticu? Byłaby to ciekawa rywalizacja ze Stevenem Gerrardem

Szkoleniowiec prowadził Celtic od lutego 2019 roku. Zdobył z nim dwa mistrzostwa i dwa puchary Szkocji. Jego tymczasowym następcą został dotychczasowy asystent John Kennedy, ale ruszyła już giełda nazwisk. Brytyjski "Express" podaje, że jednym z kandydatów jest niedawno zwolniony z Chelsea Frank Lampard. Anglik wolałby jednak przejąć drużynę dopiero od nowego sezonu.

Gdyby Lampard rzeczywiście objął Celtic, dwa najsłynniejsze kluby szkockiej ekstraklasy prowadziliby legendarni pomocnicy, bo trenerem Rangersów jest Steven Gerrard. W Glasgow Frank spotkałby się z Patrykiem Klimalą. Polak w tym sezonie rozegrał 23 spotkania, w których zdobył trzy bramki, ale na murawie spędził ledwie 515 minut.

Więcej o: