Michał Pazdan przypomniał o sobie, ale w najgorszy możliwy sposób: Czerwona kartka!

Michał Pazdan został ukarany czerwoną kartką w 26. minucie meczu 25. kolejki Super Lig. Polak brutalnie sfaulował Aarona Lennona, a MKE Ankaragucu mimo osłabienia zremisował z Kayserisporem 0:0.

Ostatnie spotkanie w pierwszym składzie Michał Pazdan rozegrał 6 grudnia 2020 roku z Antalyasporem (0:1). Potem reprezentant Polski doznał kontuzji (złamał palec), którą leczył przez ponad cztery tygodnie. Do gry wrócił pod koniec stycznia, jednak od tego czasu w sumie na boisku spędził zaledwie 74 minuty w dwóch meczach. Powrót do pierwszego składu zanotował po ponad dwóch miesiącach, w ostatniej kolejce Super Lig, w której brutalnie sfaulował Lennona.

Michał Pazda bezpardonowo "wjechał" w nogi Lennona. Polak ukarany czerwoną kartką

Sędzia Halil Umut Meler nie mógł podjąć innej decyzji. W 26. minucie meczu Aaron Lennon otrzymał prostopadłe podanie na wolne pole z prawej strony boiska i wypuścił sobie piłkę dalej mijając Michała Pazdana. Reprezentant Polski zdecydowanie spóźnionym wejściem na pełnej szybkości "wjechał" w nogi Anglika, powalając go na ziemię. Na szczęście piłkarzowi Kayserisporu nic poważnego się nie stało i kontynuował grę.

Michał Pazdan nie był jedynym Polakiem w składzie Ankaragucu, który pojawił się w meczu 25. kolejki ligi tureckiej. W 41. minucie na murawie pojawił się Daniel Łukasik, który zastąpił Emre Gurala. Remis w ostatnim meczu przerwał niechlubną serię trzech porażek z rzędu drużyny ze stolicy Turcji. Obecnie MKE Ankaragucu zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Kayserispor z kolej znajduje się na 15. pozycji.

Michał Pazdan trafił do Ankaragucu z Legii Warszawa trafił w styczniu 2019 roku. Od tego czasu polski obrońca wystąpił w 57 spotkaniach, w których strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę. Aktualny kontrakt 33-latka wygasa z końcem obecnego sezonu.