Juventus w finale Pucharu Włoch! Nie pomógł powrót Lukaku

Juventus Turyn w finale Pucharu Włoch. W rewanżowym meczu półfinału Pucharu Włoch podopieczni Andrei Pirlo zremisowali bezbramkowo z Interem Mediolan i awansowali dzięki zwycięstwu 2:1 w pierwszym spotkaniu.

Inter do tego meczu przystąpił wzmocniony obecnością Romelu Lukaku, który tydzień wcześniej nie mógł zagrać ze względu na zawieszenie po spięciu ze Zlatanem Ibrahimoviciem we wcześniejszej rundzie turnieju. Teraz wyszedł w pierwszym składzie i miał dać swojemu zespołowi odpowiednią siłę ognia.

I to właśnie Belg miał pierwszą dobrą okazję w tym meczu po tym, jak doszedł do dośrodkowania Eriksena z rzutu wolnego. Piłka otarła się o obrońcę Juventusu, a potem o brzuch napastnika i ostatecznie przeleciała obok słupka. W pierwszej połowie Inter atakował, ale nie udało mu się pokonać Buffona i nadal potrzebował dwóch goli do awansu.

9.02.2021 r. ŁKS - Legia Warszawa 2:3 (1:1)Pięć goli i dwie czerwone kartki w Łodzi. Legia w ćwierćfinale Pucharu Polski

Na początku drugiej połowy Buffona po kontrataku próbował zaskoczyć z dystansu Hakimi, ale nieznacznie się pomylił. W 65. minucie mogło być już po sprawie, bo sam na sam z Handanoviciem znalazł się Cristiano Ronaldo, jednak golkiper gości wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Portugalczyk próbował zaskoczyć bramkarza Interu jeszcze raz kilka minut później, ale znowu górą był Handanović. "Nerazzurri" odpowiedzieli w 80. minucie strzałem Hakimiego w boczną siatkę.

Ostatecznie Juventus wykonał zadanie i utrzymał przewagę z San Siro. Finał Pucharu Włoch odbędzie się 19 maja. "Stara Dama" zmierzy się w nim ze zwycięzcą dwumeczu Atalanta – Napoli. W pierwszym meczu w Neapolu padł bezbramkowy remis.