Santiago "Morro" Garcia popełnił samobójstwo. Wcześniej został odsunięty. Miał 30 lat

Urugwajczyk Santiago "Morro" Garcia, król strzelców ligi argentyńskiej w sezonie 2017-2018, został znaleziony martwy w mieszkaniu w Mendozie. Garcia miał 30 lat, było wiadomo, że leczy się psychiatrycznie, ale prezes klubu Godoy Cruz odsunął go od drużyny, mówiąc że klub potrzebuje pozytywnych liderów.

Garcia został znaleziony z raną postrzałową głowy, leżała przy nim broń, policja w Mendozie wykluczyła zabójstwo. Z piłkarzem nie było kontaktu od kilku dni. Pod koniec stycznia Garcia zaraził się koronawirusem i był w izolacji. Szukał właśnie nowego klubu, usłyszał niedawno, że w Godoy Cruz, gdzie miał kontakt do czerwca 2021, na pewno już nie zagra. 

Zobacz wideo Legia jest oszczędna na rynku transferowym. "Musi czekać na okazje"

AC Milan chce piłkarza Realu Madryt. Transfer możliwy latemAC Milan chce piłkarza Realu Madryt. Transfer możliwy latem

Miał depresję, leczył się psychiatrycznie

Były reprezentant urugwajskiej młodzieżówki (bez powołań do pierwszej reprezentacji) był najlepszym strzelcem Godoy Cruz w historii gry tego klubu w argentyńskiej pierwszej lidze. W 2018 został królem strzelców. Ale w ostatnich miesiącach grał sporadycznie, coraz głośniej było o jego depresji, leczył się psychiatrycznie. Prezes klubu, Luis Manzur, odsunął go od drużyny, zirytowany jego problemami z dyscypliną. W grudniu 2020 Manzur powiedział, że Godoy Cruz musi zdobywać  punkty i potrzebuje „pozytywnych liderów”, a Garcia lekceważy obowiązki, zaniedbał się z wagą. Od stycznia było jasne, że Urugwajczyk musi szukać nowego klubu. Trener Godoy Cruz usłyszał od władz klubu, że ma na niego nie liczyć. Garcia miał propozycje z ligi argentyńskiej, z Chile i Urugwaju, ale pozostał w Mendozie. Nie mógł w ostatnich tygodniach wrócić do Urugwaju z powodu ograniczeń wymuszonych pandemią. 

Męczarnie Realu Madryt w meczu z beniaminkiem. Dwa gole Varane'aMęczarnie Realu Madryt w meczu z beniaminkiem. Dwa gole Varane'a

Garcia karierę zaczynał w Nacionalu Montevideo, grał w Brazylii w Athletico Paranaense, w tureckiej Kasimpasie, a od 2016 był piłkarzem Godoy Cruz.  

Więcej o: