Samobój Jana Bednarka w Premier League. Czarna seria trwa [WIDEO]

Jan Bednarek znowu był zamieszany w utratę gola w meczu 23. kolejki Premier League pomiędzy jego Southampton a Newcastle United.

To są fatalne dni dla polskiego obrońcy. We wtorek w meczu z Manchesterem United trafił do własnej bramki. Na dodatek, pod koniec meczu dostał kontrowersyjną czerwoną kartkę (która została ostatecznie anulowana), a jego zespół skompromitował się przegrywając aż 0:9.

Bednarek wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Newcastle i znowu nie będzie wspominał tego spotkania dobrze. W 26. minucie piłka po strzale rywala odbiła się od niego tak, że całkowicie zmyliła bramkarza stojącego tuż za nim. Był to gol na 2:0. Początkowo, został on zapisany jako samobójcze trafienie Polaka, ale później autorem gola uznany został Miguel Almiron.

Robert Lewandowski i Thomas MullerLegenda Bundesligi ostrzega Lewandowskiego. "To ostatnia szansa"

Nieudany pościg

Wcześniej w 16. minucie do siatki gości trafił Joseph Willock. Southampton odpowiedział za sprawą trafienia Takumiego Minamino, ale goście dostali gola do szatni za sprawą Miguela Almirona, dla którego to była druga bramka w tym meczu. Do przerwy Bednarek i jego koledzy przegrywali 1:3.

W drugiej połowie fani „Świętych” znowu mogli mieć nadzieję na korzystny wynik. W 48. minucie James Ward-Prowse popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego i znowu dał swojej drużynie kontakt. Na dodatek, dwie minuty później zawodnik Newcastle, Jeff Hendrick, zobaczył drugą żółtą kartkę i goście grali w przewadze. Nie zdołali jej jednak wykorzystać i zwycięsko z tego starcia wyszła ekipa Newcastle.