Dwa gole Świderskiego. Polak w trójce najskuteczniejszych w lidze [WIDEO]

Karol Świderski znów błysnął w lidze greckiej. Polski napastnik zdobył dwie bramki i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników rozgrywek.

W sobotę Sport.pl informował, że Karol Świderski zostanie w PAOK Saloniki. 24-letnim zawodnikiem zainteresowane były włoska Bologna oraz niemiecki Union Berlin. Jak potwierdził nam sam Karol Świderski, jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy w niedzielę i poniedziałek, czyli ostatnich dniach zimowego okna transferowego, to będzie on grał w Salonikach co najmniej do końca bieżących rozgrywek.

Karol Świderski zdobył gola z PanathinaikosemŚwiderski bohaterem meczu z Panathinaikosem. Odblokował się po niemal miesiącu [WIDEO]

Świderski na podium wśród najskuteczniejszych

W niedzielę polski napastnik wyszedł w wyjściowej jedenastce w meczu PAOK Saloniki - Panetolikos. I po zmianie stron błysnął, zdobywając dwie bramki. Najpierw w 61. minucie podwyższył prowadzenie gospodarzy na 4:0, a w ostatniej minucie ustalił wynik meczu na 5:0.

To jego drugi dublet w tym sezonie. W czwartej kolejce dwa razy pokonał bramkarza OF Kreta, mimo faktu, że pojawił się na boisku dopiero w 81. minucie.

Karol Świderski w tym sezonie w 19 rozegranych spotkaniach ligowych zdobył dziewięć bramek oraz miał pięć asyst. Średnio co 118 minut strzela gola. 24-letni zawodnik zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi greckiej. Wyprzedzają go tylko Argentyńczyk Jeronimo Barrales (Asteras, 10 bramek) oraz Marokańczyk Youseff El Arabi (Olympiakos Pireus, 15 goli).

Karol ŚwiderskiKarol Świderski może zmienić klub. Chce go klub Serie A z Polakiem w składzie

PAOK po dwudziestu kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Ma aż piętnaście punktów straty do prowadzącego Olympiakosu Pireus. W niedzielę (godz. 14), 7 lutego ekipa z Salonik podejmie Smyrnis.