Przemysław Tytoń dostał prezent od Leo Messiego. "Gotowy, byś do niego dołączył"

Klub Przemysława Tytonia, FC Cincinnati, zamieścił za pośrednictwem mediów społecznościowych dwa zdjęcia, na których widać polskiego bramkarza trzymającego prezent od samego Leo Messiego.

Przypomnijmy, że w grudniu 2020 roku Messi zorganizował akcję w porozumieniu z jednym ze swoich sponsorów. Jej celem było obdarowanie piwem każdego bramkarza, któremu Messi strzelił przynajmniej jednego ze swoich wszystkich 644 goli, dzięki czemu pobił rekord Pelego, który wcześniej zdobył dla jednego klubu - Santosu - o jedną bramkę mniej.

Zobacz wideo Real wyszedł z kryzysu. "Dobrze, że Perez nie pociągnął za spust"

Tytoń dostał pięć butelek piwa od Messiego. "Jest gotowy, byś do niego dołączył"

Ten historyczny wyczyn postanowiła w nietypowy sposób uczcić firma Budweiser. Browar, z którym współpracuje Messi, wyprodukował limitowaną serię piw, na których znajdują się liczby od 1 do 644. Dostarczono je wszystkim bramkarzom, którzy zostali pokonani przez Argentyńczyka. Było ich łącznie 160, a najwięcej butelek, bo aż 21 otrzymał Diego Alves - Brazylijczyk, który w przeszłości występował m.in. w Almerii i Valencii. Aż 17 butelek trafiło w ręce Ikera Casillasa, a dziesięć otrzymał Jan Oblak. Na dedykowane piwo załapali się też polscy bramkarze: Artur Boruc (dwie butelki) oraz Wojciech Szczęsny i Przemysław Tytoń (po pięć butelek).

Przesyłka dotarła do tego ostatniego. Jego aktualny klub, FC Cincinnati, na klubowym koncie w mediach społecznościowych opublikował zdjęcia, na których widać Tytonia z pięcioma butelkami piwa. Do fotografii klub MLS dodał krótki wpis: - Szacunek. Tytoń jest gotowy, byś dołączył do niego w MLS - napisał klub ze Stanów Zjednoczonych na Instagramie.

 

Tytoń rywalizował z Messim, gdy grał w Elche. Polski bramkarz puścił aż 14 bramek w trzech meczach z Barceloną. W sumie sam Messi pokonał go pięć razy - dwa razy po dwa gole w sezonie 2014/15 i jeden w Pucharze Króla. Tytoń jest piłkarzem zespoły Cincinnati od stycznia 2019 roku. W sumie ma na koncie 30 meczów w barwach ekipy z MLS. Polak ma ważny kontrakt do końca 2021 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA