Świetny mecz Płachety. Poprowadził drużynę do awansu w Pucharze Anglii [WIDEO]

Reprezentacyjny pomocnik Przemysław Płacheta miał asystę i przyczynił się do zwycięstwa 2:0 Norwich w meczu Pucharu Anglii z Coventry.

22-letni zawodnik w pojedynku 1/32 finału Pucharu Anglii z Coventry wyszedł w podstawowej jedenastce. Już przy pierwszej bramce, którą zdobył w szóstej minucie Kenny McLean, miał swój udział, bo zaliczył asystę drugiego stopnia.

90 minut Płachety i asysta

Sześćdziesiąt sekund później Płacheta idealnie dośrodkował z lewego skrzydła do Jordana Hugilla, a ten strzałem głową podwyższył prowadzenie Norwich.

Jak się potem okazało, były to jedyne dwa gole w meczu. "Kanarki" wygrały 2:0 i awansowały do kolejnej fazy Pucharu Anglii, a polski pomocnik zagrał 90 minut.

Płacheta w tym sezonie wystąpił w szesnastu meczach (15 w Championship i jeden w Pucharze Anglii) w barwach Norwich. Jego bilans to bramka i dwie asysty.

Wychowanek Pelikana Łowicz do Anglii trafił w lipcu ubiegłego roku ze Śląska Wrocław. Kilka miesięcy później zadebiutował w reprezentacji Polski w wygranym 2:0 przez Polskę meczu z Ukrainą. Dotychczas ma dwa występy z orzełkiem na piersi, bo zagrał też 75 minut w przegranym 1:2 starciu z Holandią.