Świderski bohaterem meczu z Panathinaikosem. Odblokował się po niemal miesiącu [WIDEO]

Karol Świderski poprowadził PAOK do wygranej 2:1 w prestiżowym spotkaniu z Panathinaikosem Ateny w 13. kolejce greckiej ekstraklasy. 23-latek zdobył bramkę i zanotował asystę.

Świderski przełamał się po niemal miesięcznej przerwie, kiedy to pokonał bramkarza PAS Giannina. Polski napastnik już w 11. minucie dał PAOK prowadzenie po strzale głową przy dośrodkowaniu Dimitrisa Giannoulisa.

Juventus ma problem z Dybalą. Juventus ma problem z Dybalą. "W niedzielę mógł wrócić, ale za bardzo się bał"

Zobacz gola Świderskiego z Panathinaikosem:

Świetny mecz Świderskiego. Gol i asysta z Panathinaikosem

Zaledwie pięć minut później goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Aitora Cantalapiedry. W 65. minucie PAOK przeprowadził decydującą akcję, która zapewniła mu wygraną. Świderski posłał podanie do Sverrira-Ingi Ingasona, który pokonał bramkarz Panathinaikosu.

Zespół Klicha zdemolowany, ale rywale i tak żałują. Zespół Klicha zdemolowany, ale rywale i tak żałują. "Mogło być 12:4, to było wręcz szalone"

Polak w 61. minucie został upomniany żółtą kartką. Opuścił boisko w 83. minucie, a na murawie pojawił się za niego Antonio Colak. W zespole Panathinaikosu od 72. minuty na boisku przebywał Carlitos Lopez, były gracz Legii Warszawa.

Świderski jest wychowankiem Jagiellonii Białystok. W trwającym sezonie wystąpił w 11 meczach greckiej ekstraklasy i zdobył w nich sześć bramek oraz zanotował trzy asysty. Dzięki dobrej formie Polak liczy na to, że znajdzie się w kadrze reprezentacji Polski na finały mistrzostw Europy, które odbędą się w 2021 roku.

PAOK po 12 kolejkach jest trzeci w lidze z 27 punktami i traci pięć do lidera, Olympiakosu Pireus. Drugi jest Aris Saloniki - 29 pkt, a Panathinaikos zajmuje 5. miejsce - 18 punktów.