34-letni pomocnik występował w chińskim klubie od września na zasadzie wypożyczenia z innego azjatyckiego zespołu - Chongqing SWM. W mediach społecznościowych na koncie "Superliga de China" ukazała się informacja, że Mierzejewski rozstał się z Guangzhou R&F.
- Dwa kolejne pożegnania w Guangzhou R&F, Richairo Zivkovic i Adrian Mierzejewski opuszczają drużynę z Kantonu! - brzmi wpis na Twitterze.
Polski pomocnik był bardzo ważnym piłkarzem zespołu, który utrzymał się w chińskiej ekstraklasie. W barwach Guangzhou R&F Polak zagrał w sześciu meczach i strzelił dwa gole. W sumie w sezonie 2020 Mierzejewski w 17 meczach zdobył dla obu chińskich zespołów osiem bramek i zanotował pięć asyst.
- Adrian Mierzejewski odegrał kluczową rolę w przetrwaniu Guangzhou - to z kolei wpis z profilu "Titan Sports Plus" na Twitterze.
Guangzhou R&F zakończyło sezon 2020 na w chińskiej Superlidze na 11. miejscu, natomiast Chongqing SWM uplasował się na 6. pozycji.