Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Maciej Rybus zostaje w Rosji. Nowy kontrakt reprezentanta Polski

Maciej Rybus przedłużył kontrakt z Lokomotiwem Moskwa, o czym poinformował rosyjski klub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Rybus zostaje w Lokomotiwie Moskwa. Umowa została automatycznie przedłużona do końca sezonu 2021/22 - brzmi treść wpisu opublikowanego przez wicemistrza Rosji na Twitterze.

Zobacz wideo "To, co robił Lewandowski, jest niepojęte. To nie może być przypadek" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Trener Legii komentuje swoją pierwszą porażkę w lidze. Trener Legii komentuje swoją pierwszą porażkę w lidze. "Przestrzegałem moich piłkarzy"

Rybus przedłużył o jeden sezon kontrakt z Lokomotiwem Moskwa

Rybus występuje w Lokomotiwie od 2017 roku, kiedy przyszedł z Olimpyque Lyon za 2 mln euro. Polski obrońca bądź pomocnik wcześniej miał ważny kontrakt do końca czerwca 2021 roku. Ponad rok temu 31-latek był łączony z tureckimi klubami, ale ostatecznie nic nie wyszło z jego przenosin nad Bosfor.

Borussia Dortmund przegrywa z rewelacją sezonu. Rekord 16-letniego MoukokoBorussia Dortmund przegrywa z rewelacją sezonu. Rekord 16-letniego Moukoko

Kolega klubowy reprezentanta Polski, Grzegorz Krychowiak również ma ważną umowę do końca czerwca 2022 roku. W obecnym sezonie Rybus ma na koncie 24 mecze w Lokomotiwie we wszystkich rozgrywkach i ani jednego gola bądź asysty. 31-latek jest wyceniany przez "Transfermarkt" na 2,5 mln euro.

Lokomotiw prezentuje się fatalnie w rosyjskiej ekstraklasie w sezonie 2020/21. Ekipa z Moskwy, która zakończyła poprzedni sezon z tytułem wicemistrza kraju, zajmuje obecnie dopiero ósme miejsce i gra w kratkę, tak samo jak jej gwiazdy. Lokomotiw traci już 13 punktów do lidera, Zenita Sankt Petersburg po rozegraniu 18 kolejek.

Maciej Rybus ocenił losowanie el. MŚ. 

W zeszły poniedziałek odbyło się losowanie eliminacji MŚ Katar 2022. Polacy zagrają w grupie z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. Zaczniemy od wyjazdu z Węgrami, potem u siebie z Andorą i wyjazd do Anglii. Te trzy mecze zagramy w marcu, jeszcze przed rozpoczęciem przyszłorocznych mistrzostw Europy. Rybus przekonuje, że to dobre rozwiązanie. - Może mecze rewanżowe z tymi drużynami rozegramy u siebie z kibicami. Oni zawsze nas nakręcają. Trzeba będzie pokazać najwyższą formę już na początku eliminacji. Jakaś "wtopa" może nam skomplikować sytuację na dzień dobry - powiedział piłkarz Lokomotiwu i reprezentacji Polski.