Petr Cech wrócił do bramki Chelsea! Czech nie ustrzegł się błędów [WIDEO]

Petr Cech wrócił do gry w zespole rezerw Chelsea U23. Czeski bramkarz nie uniknął błędów, przez które zespół tracił gole.

Petr Cech zakończył oficjalną karierę piłkarską po sezonie 2018/19, gdy występował w barwach Arsenalu. W poniedziałek (14 grudnia) bramkarz wrócił na boisko reprezentując rezerwy Chelsea, w której spędził 11 lat. 38-latek został zgłoszony do składu Premier League przez ryzyko zakażenia koronawirusem u bramkarzy pierwszej drużyny Franka Lamparda. Poniedziałkowy mecz z Tottenhamem U23 był boiskowym debiutem Czecha w obecnym sezonie.

565 dni po moim ostatnim meczu w profesjonalnej piłce miałem okazję wrócić na boisko... przez pierwsze 20 minut czułem się tak dziwnie, ponieważ brakowało mi mojego „systemu meczowego”, który towarzyszył mi podczas regularnej gry. Z czasem uczucie wróciło, "system meczowy" ponownie się pojawił i było niesamowicie móc ponownie to poczuć

- napisał w mediach społecznościowych Petr Cech

Petr Cech ponownie w barwach Chelsea. Przeciętny debiut doświadczonego bramkarza

W trakcie spotkania Petr Cech popełnił błędy, przez które zespół rezerw Chelsea tracił gole. Przy pierwszym kontakcie z piłką 38-letni bramkarz wybił piłkę "oddając" rzut rożny Tottenhamowi U23. Po wykonaniu stałego fragmentu gry Chelsea przegrywała 0:1. Autorem gola był Jubril Okedina. Kilkanaście minut później po dośrodkowaniu na około ósmy metr, Cech wybiegł do piłki, jednak zatrzymał się w połowie, a okazję wykorzystał Dane Scarlett.

Ostatecznie Chelsea U23 udało się zdobyć trzy gole w drugiej połowie meczu, a spotkanie zakończyło się wygraną 3:2. Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. W 75. minucie Alfie Devine (Tottenham U23) brutalnie sfaulował Daniela Drinkwatera, który momentalnie odwdzięczył się tym samym. Obaj piłkarze za niesportowe zachowanie otrzymali po czerwonej kartce.

Dele Alli na wylocie z Tottenhamu. Może trafić do innego klubu Premier LeagueDele Alli na wylocie z Tottenhamu. Może trafić do innego klubu Premier League