Polski napastnik imponuje! Kolejny gol, jest najlepszym strzelcem ligi [WIDEO]

Karol Świderski strzelił kolejnego gola dla PAOK-u Saloniki w wygranym 2:1 spotkaniu z PAS Giannina. Polski napastnik dzięki temu trafieniu został liderem strzelców ligi greckiej!

Świderski wystąpił w siedmiu meczach i ma na koncie aż pięć goli, przewodząc klasyfikacji strzelców wspólnie z dwoma innymi piłkarzami - Jeronimo Berallesem z Asterasu i Youssefem El-Arabim z Olympiakosu Pireus.

W niedzielnym meczu z Gianniną Świderski pokonał bramkarza gości w 52. minucie, doprowadzając do remisu 1:1. Wcześniej PAOK przegrywał od 31. minuty po bramce Rodrigo Erramuspe. Gola na wagę wygranej dla zespołu z Salonik strzelił Omar El-Kaddouri w 91. minucie, popisując się ekwilibrystycznym strzałem. Świderski przebywał na boisku do 96. minuty, kiedy został zmieniony przez Moussę Wague.

Zobacz gola Świderskiego:

Znakomita skuteczność Karola Świderskiego. Jest liderem strzelców ligi greckiej!

Polak potrzebował zaledwie 355 minut, aby uzbierać pięć bramek w lidze. Średnio trafia do siatki co 71 minut. W ostatnich tygodniach Świderski wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie zespołu z Salonik. Mecz z Gianniną był już trzecim z rzędu, który rozpoczął w wyjściowym składzie. W październiku 23-latek był nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza miesiąca, a jego rywalem był m.in. Carlitos Lopez, znany w przeszłości z występów w Legii Warszawa i Wiśle Kraków.

- Świderski może zostać jednym z najlepszych napastników w Europie. Myślę, że nigdy nie możemy zapominać, że 23-letni piłkarz wymaga cierpliwość. Musimy dać Karolowi czas na pokazanie swojego prawdziwego potencjału - mówił trener PAOK-u, Abel Ferreira po wygranym na początku października 3:0 spotkaniu z OFI Kreta, w którym Polak dwa razy trafił do siatki. Wówczas pojawił się na murawie dopiero w 81. minucie.

Świderski dołączył do PAOK-u Saloniki w 2019 roku z Jegiellonii Białystok i już w pierwszym sezonie świętował zwycięstwo w lidze greckiej oraz krajowym pucharze. Dotychczas Karol Świderski rozegrał w barwach greckiego klubu 66 meczów, strzelił 25 goli oraz zanotował trzy asysty.

PAOK Saloniki po ośmiu kolejkach zajmuje 3. miejsce w lidze greckiej z 18 punktami na koncie i traci jeden punkt do drugiego Arisu Saloniki (7 rozegranych meczów) i pierwszego Olympiakosu Pireus (7 spotkań).