Polski napastnik imponuje! Kolejny gol, jest najlepszym strzelcem ligi [WIDEO]

Karol Świderski strzelił kolejnego gola dla PAOK-u Saloniki w wygranym 2:1 spotkaniu z PAS Giannina. Polski napastnik dzięki temu trafieniu został liderem strzelców ligi greckiej!

Świderski wystąpił w siedmiu meczach i ma na koncie aż pięć goli, przewodząc klasyfikacji strzelców wspólnie z dwoma innymi piłkarzami - Jeronimo Berallesem z Asterasu i Youssefem El-Arabim z Olympiakosu Pireus.

W niedzielnym meczu z Gianniną Świderski pokonał bramkarza gości w 52. minucie, doprowadzając do remisu 1:1. Wcześniej PAOK przegrywał od 31. minuty po bramce Rodrigo Erramuspe. Gola na wagę wygranej dla zespołu z Salonik strzelił Omar El-Kaddouri w 91. minucie, popisując się ekwilibrystycznym strzałem. Świderski przebywał na boisku do 96. minuty, kiedy został zmieniony przez Moussę Wague.

Zobacz gola Świderskiego:

Znakomita skuteczność Karola Świderskiego. Jest liderem strzelców ligi greckiej!

Polak potrzebował zaledwie 355 minut, aby uzbierać pięć bramek w lidze. Średnio trafia do siatki co 71 minut. W ostatnich tygodniach Świderski wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie zespołu z Salonik. Mecz z Gianniną był już trzecim z rzędu, który rozpoczął w wyjściowym składzie. W październiku 23-latek był nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza miesiąca, a jego rywalem był m.in. Carlitos Lopez, znany w przeszłości z występów w Legii Warszawa i Wiśle Kraków.

- Świderski może zostać jednym z najlepszych napastników w Europie. Myślę, że nigdy nie możemy zapominać, że 23-letni piłkarz wymaga cierpliwość. Musimy dać Karolowi czas na pokazanie swojego prawdziwego potencjału - mówił trener PAOK-u, Abel Ferreira po wygranym na początku października 3:0 spotkaniu z OFI Kreta, w którym Polak dwa razy trafił do siatki. Wówczas pojawił się na murawie dopiero w 81. minucie.

Świderski dołączył do PAOK-u Saloniki w 2019 roku z Jegiellonii Białystok i już w pierwszym sezonie świętował zwycięstwo w lidze greckiej oraz krajowym pucharze. Dotychczas Karol Świderski rozegrał w barwach greckiego klubu 66 meczów, strzelił 25 goli oraz zanotował trzy asysty.

'Okaż szacunek Messiemu'. Kibice Barcelony przekazali wiadomość GriezmannowiKibice Barcelony dopadli Antoine'a Griezmanna. "Okaż szacunek"

PAOK Saloniki po ośmiu kolejkach zajmuje 3. miejsce w lidze greckiej z 18 punktami na koncie i traci jeden punkt do drugiego Arisu Saloniki (7 rozegranych meczów) i pierwszego Olympiakosu Pireus (7 spotkań).