Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Koniec fenomenalnej passy. 1440 dni i 80 meczów z rzędu bez porażki!

Kosmiczna passa piłkarek Lyonu dobiegła końca. Po czterech latach i 80 meczach z rzędu bez porażki w lidze, francuski zespół w końcu znalazł swojego pogromcę! Okazała sie nim ekipa PSG, która wygrała 1:0.

Bramka Marie-Antoinette Katoto z 11. minuty zapewniła Paris Saint-Germain wygraną 1:0 u siebie z aktualnymi mistrzyniami Francji.

Zobacz wideo Wiceprezes PZPN: Dorabiamy ideologię do uśmiechu Lewandowskiego [Sekcja Piłkarska #72]

Marcin WasilewskiPiękne słowa byłego mistrza Anglii do Marcina Wasilewskiego po zakończeniu kariery

Zobacz radość piłkarek PSG po przerwaniu niesamowitej passy Lyonu:

Matildas Ellie Carpenter z Lyonu, która gra na pozycji obrońcy, podpisała kontrakt z francuską drużyną na początku tego roku. Przy straconej bramce nie zdążyła zablokować uderzenia Katoto. Pomimo tego, że do końca meczu było niemal 80 minut, piłkarki Lyonu nie były w stanie skutecznie odpowiedzieć. Tym samym poniosły pierwszą ligową porażkę od 12 grudnia 2016 roku, a dopiero trzecią na przestrzeni ostatnich 10 lat!

PSG dzięki wygranej zostało nowym liderem ligi. Obecnie zespół z Paryża ma na koncie 25 punktów w 9 meczach i wyprzedza mistrza Francji o jeden punkt. Piłkarki Lyonu były niepokonane we wszystkich rozgrywkach od maja 2018 roku, kiedy to w finale Pucharu Francji przegrały wówczas również z PSG.

Era sukcesów Lyonu w kobiecej piłce nożnej

Od kilku lat Lyon jest hegemonem nie tylko w krajowej lidze, ale również w Lidze Mistrzów. Francuski zespół jest uważany za najlepszą kobiecą piłkarską drużynę świata. W lidze francuskiej Lyon ma na koncie aż 14 mistrzowskich tytułów z rzędu, a w Lidze Mistrzów ma serię pięciu wygranych finałów.

Trener reprezentacji Polski Jerzy BrzęczekRok kadry doprowadził naród do histerii. Prawdziwe szaleństwo dopiero nadchodzi

Co ciekawe, passa Lyonu wynosząca 14 mistrzostw z rzędu, nie jest wcale najdłuższą serią w kobiecej piłce nożnej w Europie. Aktualny rekord należy do drużyny SFK 2000 Sarajewo, która nieprzerwanie już od 18 lat jest mistrzem Bośni i Hercegowiny. Natomiast najdłuższa passa bez porażki w lidze należy do kobiecego zespołu z Północnej Karoliny, który był niepokonany przez 101 spotkań w latach 1990-1994.