Karol Świderski zachwyca za granicą. Polak rywalizuje z Carlitosem

Karol Świderski walczy o nagrodę piłkarza miesiąca w greckiej ekstraklasie. Rywalem napastnika PAOK Saloniki jest piłkarz Panathinaikosu Ateny, Carlitos Lopez, znany w przeszłości z występów w Wiśle Kraków i Legii Warszawa.

Karol Świderski znakomicie rozpoczął nowy sezon ligi greckiej. 23-latek po sześciu kolejkach ma na koncie aż cztery gole (wicelider strzelców) i to pomimo tego, ze na boisku spędził zaledwie 265 minut. Były gracz Jagiellonii Białystok tylko trzy mecze rozpoczynał w podstawowym składzie PAOK-u Saloniki, a w pozostałych pojawiał się w nich w roli zmiennika. Znakomita forma Świderskiego została dostrzeżona przez organizatorów tamtejszych rozgrywek.

Świderski walczy o miano piłkarza października w lidze greckiej. Jego rywalem jest Carlitos

Polak został nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza października w lidze greckiej. Głosować można w tym miejscu. Do zakończenia głosowania zostało niecałe siedem dni. Oficjalne konto PAOK-u Saloniki poinformowało o plebiscycie w mediach społecznościowych. - Karol Świderski jest nominowany do tytułu gracza miesiąca w Super Lidze. Głosuj na niego po na tym portalu: vote.slgr.gr - napisano na Twitterze PAOK-u.

Co ciekawe, jednym z rywali Świderskiego o tytuł MVP miesiąca jest Carlitos Lopez, obecnie zawodnik Panathinaikosu, a w przeszłości gracz Wisły Kraków (w sezonie 2017/18) i Legii Warszawa (od lipca 2018 do września 2019 roku). Hiszpan ma w dorobku cztery gole uzyskane w ośmiu meczach.

"Świderski może zostać jednym z najlepszych napastników w Europie"

Na początku października Świderski miał ogromny udział w pokonaniu OFI Kreta 3:0. Polak pojawił się na murawie dopiero w 81. minucie i potrzebował zaledwie trzech minut, aby dwukrotnie pokonać bramkarza rywali. Pierwszą bramkę młodzieżowy reprezentant Polski strzelił w 89. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W doliczonym czasie gry napastnik ustalił wynik spotkania na 3:0, popisując się pięknym strzałem z dystansu.

- Świderski może zostać jednym z najlepszych napastników w Europie. Myślę, że nigdy nie możemy zapominać, że 23-letni piłkarz wymaga cierpliwość. Musimy dać Karolowi czas na pokazanie swojego prawdziwego potencjału - mówił po meczu szkoleniowiec zespołu, Abel Ferreira.

23-letni napastnik dołączył do PAOK-u Saloniki w 2019 roku i już w pierwszym sezonie świętował zwycięstwo w lidze greckiej oraz krajowym pucharze. Dotychczas Karol Świderski rozegrał w barwach greckiego klubu 65 meczów, strzelił 24 gole oraz zanotował trzy asysty.

PAOK Saloniki po siedmiu kolejkach zajmuje 3. miejsce w lidze greckiej z 15 punktami na koncie i traci jeden punkt do drugiego Arisu Saloniki i pierwszego Olympiakosu Pireus.