Bramkarz bohaterem! Piękny gol w 94. minucie. Jego drużyna awansowała [WIDEO]

Luuk Koopmans, bramkarz ADO Den Haag został bohaterem I rundy Pucharu Holandii, w której jego zespół wyeliminował Spartę Rotterdam. 26-latek w doliczonym czasie meczu strzelił gola, który doprowadził do dogrywki.

Arbiter przedłużył spotkanie o cztery minuty, a zespół ADO Den Haag przegrywał 0:1 ze Spartą Rotterdam, która była o krok od awansu do kolejnej rundy Pucharu Holandii. W 39. minucie bramka Danzella Gravenbercha dała gościom prowadzenie.

Gol bramkarza w czwartej minucie doliczonego czasu gry. ADO Den Haag w kolejnej rundzie Pucharu Holandii

Na 40 sekund przed końcem rywalizacji ADO Den Haag mieli ostatnią szansę na wyrównanie. Bilal Ould-Chikhw wykonywał rzut rożny, a w pole karne Sparty pobiegł bramkarz gospodarzy Luuk Koopmans. Po dośrodkowaniu 23-letniego napastnika najwyżej w polu karnym wyskoczył golkiper ADO DEN Haag, który kapitalnym strzałem głową umieścił piłkę w samym okienku bramki strzeżonej przez Madula Okoye. Na zegarze była wówczas 94. minuta. Trafienie Koopmansa przedłużyło nadzieję jego zespołu na wyeliminowanie ekipy z Rotterdamu.

Szymon Czyż19-letni Polak zaliczył sensacyjny debiut w Lazio w meczu Ligi Mistrzów!

Zobacz gola Koopmansa ze Spartą Rotterdam w Pucharze Holandii:

W dodatkowym 30 minutach nie padła żadna bramka i sędzia zarządził konkurs jedenastek. Te lepiej wykonywał zespół ADO Den Haag, który pokonał rywala 5:3. Jedynego rzutu karnego przy stanie 3:2 nie wykorzystał BartVriends, którego strzał wylądował na poprzeczce.

Trzy nieuznane bramki Alvaro Moraty w meczu Juventus - BarcelonaVAR 3:0 Morata! Nieprawdopodobna sytuacja w hicie Ligi Mistrzów

Zespół Den Haag awansował do 1/16 finału Pucharu Holandii. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie ich rywalem w kolejnym meczu.