Jarosław Niezgoda znowu strzela! Dwa gole Polaka w MLS

Jarosław Niezgoda popisał się kolejnym niesamowitym występem. W ostatniej kolejce Major League Soccer polski napastnik strzelił dwie bramki, a jego Portland Timbers pokonało San Jose Earthquakes 3:0.

Jarosław Niezgoda wystąpił w barwach Portland Timbers od pierwszej minuty. W meczu przeciwko San Jose Earthquakes polski napastnik pierwszą bramkę zdobył 35 sekund po wznowieniu drugiej połowy. Natomiast drugiego gola strzelił sześć minut później, wykorzystując błąd rywali.

Rzeczy, które kochamy: Gole Jarka!

- napisano w komentarzu do pierwszego gola w wykonaniu młodzieżowego reprezentanta Polski.

Jarosław Niezgoda z dwoma trafieniami w jednym meczu. Kolejne bramki w MLS

Jak widać na zamieszczonym wideo, Jarosław Niezgoda wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i wykończył akcję uderzeniem głową. Przy drugim golu Polak miał nieco łatwiej, ponieważ piłkę mógł skierować praktycznie do pustej bramki. W 52. minucie spotkania zawodnicy San Jose Earthquakes nie zatrzymali w polu karnym Diego Valeri. Jego podanie starał się przejąć bramkarz. "JT" Marcinkowski wypuścił jednak piłkę z rąk. Wybić ją próbował jeszcze Tanner Beason, jednak zrobił to wprost pod nogi Jarosława Niezgody, który oddał celny strzał z okolicy osiemnastego metra.

Dwie bramki w ostatnim spotkaniu to 5. i 6. gol Jarosława Niezgody w barwach Portland Timbers. Do MLS polski napastnik trafił w styczniu bieżącego roku i dotychczas wystąpił w 17 meczach. W Ekstraklasie 25-latek reprezentował Legię Warszawa, która sprzedała napastnika za 3,8 mln euro plus bonusy.

Warto zaznaczyć, że Jarosław Niezgoda razem z kolegami z drużyny zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej MLS, mając tyle samo punktów co lider - Seattle Sounders. Piłkarze Giovanniego Savarese'a wygrali ostatnie pięć spotkań ligowych z rzędu. Następny mecz Portland Timbers rozegrają 15 października (czwartek) z Real Salt Lake.