Dwa gole Świderskiego w trzy minuty! "Może być jednym z najlepszych w Europie" [WIDEO]

PAOK Saloniki pokonał OFI Kretę 3:0 w meczu czwartej kolejki ligi greckiej. Autorem dwóch goli był Karol Świderski, który popisał się świetnym uderzeniem przy drugim trafieniu.

Karol Świderski pojawił się na boisku dopiero w 81. minucie spotkania i potrzebował zaledwie trzech minut, aby dwukrotnie pokonać bramkarza rywali. Pierwszą bramkę młodzieżowy reprezentant Polski strzelił w 89. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W doliczonym czasie gry napastnik ustalił wynik spotkania na 3:0, popisując się pięknym strzałem z dystansu.

Karol Świderski z dwoma trafieniami w hicie kolejki. Kapitalne wejście Polaka

Karol Świderski w 81. minucie zmienił nowego napastnika PAOK-u Saloniki i jednocześnie byłego zawodnika Lechii Gdańsk - Antonio Colaka. Nowy nabytek PAOK-u Saloniki w ostatnich dwóch latach dla HNK Rijeki rozegrał 90 spotkań, w których łącznie zdobył 51 goli oraz zanotował 15 asyst. W poprzednim sezonie wraz z zespołem zajął 3. miejsce w lidze chorwackiej oraz świętował zwycięstwo w Pucharze Chorwacji.

- Świderski może zostać jednym z najlepszych napastników w Europie. Myślę, że nigdy nie możemy zapominać, że 23-letni piłkarz wymaga cierpliwość. Musimy dać Karolowi czas na pokazanie swojego prawdziwego potencjału - powiedział po meczu szkoleniowiec zespołu, Abel Ferreira.

23-letni napastnik dołączył do PAOK-u Saloniki w 2019 roku i już w pierwszym sezonie świętował zwycięstwo w lidze greckiej oraz pucharze krajowym. Dotychczas Karol Świderski rozegrał w barwach greckiego klubu 62 mecze, strzelił 22 gole oraz zanotował trzy asysty.