Kapitan reprezentacji Armenii anulował transfer! Idzie na wojnę o Górski Karabach. "To niewiarygodne"

Jak podają ormiańskie media, kapitan piłkarskiej reprezentacji Armenii, Varazdat Haroyan anulował transfer do greckiej Larissy, ponieważ dostał powołanie do wojska i weźmie udział w wojnie o Górski Karabach.

Varazdat Haroyan o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem agenta, który miał wysłać wiadomość tekstową do właściciela klubu Alexisa Kougiasa, że w związku z bieżącymi wydarzeniami w Republice Górskiego Karabachu, 28-letni środkowy obrońca został powołany do służby w ormiańskiej armii - możemy przeczytać na Twitterze Hellas Football.

Zobacz wideo Najważniejsze zadanie Michniewicza. "Jeśli mu się nie uda, będzie miazga" [SEKCJA PIŁKARSKA #64]

Kapitan reprezentacji Armenii powołany do wojska. Weźmie udział w wojnie o Górski Karabach

- Został powołany do służby wojskowej, podobnie jak wszyscy obywatele Armenii w wieku poniżej 40 lat i już znajduje się w strefie działań wojennych - taką wiadomość, cytowaną przez portal web24.new, wysłał agent piłkarza do właściciela Larissy, Alexisa Kouyiasa.

Ormiańskie media podają więcej szczegółów tej sprawy. - Haroyan odebrał telefon i nie mógł odmówić. 28-latek trafił do wojska, ponieważ w Armenii ogłoszono powszechną mobilizację w związku z incydentami zbrojnymi w Azerbejdżanie i wojną, która wybuchła w regionie Górskiego Karabachu - może przeczytać na portalu balkantimes.press.

Grecy w szoku po decyzji Haroyana

W Grecji wszyscy przyjęli rezygnację Haroyana z gry w Larissie z wielkim niedowierzaniem.  -To  niewiarygodne! AEL uzgodnił warunki z Varazdatem Haroyanem, ale umowa ostatecznie upadła, ponieważ gracz musi udać się na wojnę o Górski Karabach - napisano na profilu twiterrowym "Greek Football".

W niedzielnych walkach między Azerbejdżanem a Armenią zginęło blisko 100 osób, w tym cywile. Górski Karabach to region separatystyczny położony w Azerbejdżanie, lecz zarządzany przez etnicznych Ormian. Odłączył się od Azerbejdżanu po wojnie w latach 90., ale nie jest uznawany na arenie międzynarodowej.

Varazdat Haroyan ma na koncie 51 występów w drużynie narodowej. We wrześniu postanowił za porozumieniem stron rozwiązać kontrakt z Urałem Jekaterynburg, aby przenieść się do greckiej Larissy. W sumie w barwach rosyjskiego zespołu wystąpił w 55 meczach w ciągu trzech sezonów i zdobył trzy gole. Wcześniej Ormianin grał również w Iranie dla Padideh (2016-2017) oraz w Armenii dla Piunik Erewań (2009-2016) i Patani (2008).

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.