Katastrofa Higuaina w debiucie w Interze Miami. Przyćmił go Polak [WIDEO]

Gonzalo Higuain po raz pierwszy wystąpił w barwach Interu Miami, jednak debiutu nie zaliczy do udanych. W przegranym 0:3 meczu przeciwko Philadelphii Union Argentyńczyk spudłował z rzutu karnego oraz wdał się w konflikt z obrońcą drużyny przeciwnej.

W 77. minucie spotkania, gdy Inter Miami przegrywał z Philadelphią Union 0:2. Gonzalo Higuain miał szansę zdobyć bramkę kontaktową z rzutu karnego, jednak strzał Argentyńczyka był niecelny, a piłka poleciała wysoko ponad bramką. Chwilę po nieudanym strzale były napastnik odepchnął grającego w drużynie przeciwnej Kaia Wagnera. Sędzia spotkania musiał uspokoić obu zawodników.

Gonzalo Higuain spudłował z rzutu karnego. Na boisku błyszczał Kacper Przybyłko

Gonzalo Higuain po rozwiązaniu kontraktu z Juventusem dołączył do Interu Miami w ramach wolnego transferu. Trener mistrza Włoch, Andrea Pirlo nie widział już miejsca dla 32-latka w składzie, dlatego napastnik postanowił znaleźć nowego pracodawcę i zdecydował się na wyjazd do USA.

Kolejny dobry występ zanotował grający w Philadelphii Union Kacper Przybyłko, który miał dwie asysty. Ostatecznie jego drużyna pokonała Inter Miami 3:0 i zajmuje 2. miejsce w Konferencji Wschodniej MLS, tracąc zaledwie dwa punkty do lidera tabeli. Występ 27-letniego piłkarza pochwalił Marcin Harasimowicz, dziennikarz "FourFourTwo".

Higuain zadebiutował w MLS, a na placu najlepszy - oczywiście Kacper Przybyłko! Dwie asysty, profesura przez 90 minut i 3-0 dla Union, którzy mają 2 miejsce na Wschodzie. Zresztą gdzie tam Higuainowi do naszego Kacpra. To zupełnie inna półka...

- skomentował spotkanie Marcin Harasimowicz.

Gonzalo Higuain następną szansę na strzelenie gola w MLS będzie miał 4 października w meczu z New York City FC. Aktualnie Inter Miami zajmuje przedostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej. Kacper Przybyłko z kolei w następnym meczu zagra przeciwko Toronto FC, z którym Philadelphia Union bezpośrednio walczy o pozycję lidera tabeli. Przeciwnicy Polaka zajmują obecnie 3. miejsce i mają na swoim koncie tyle samo punktów (28).