Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kontrowersyjny sponsor klubu rozpętał burzę w Holandii. "Umowa sprzeczna z dobrym gustem"

Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) zgodził się, by na koszulkach FC Emmen reklamowała się firma, która jest potentatem w sprzedaży zabawek erotycznych.

EasyToys to największy sklep erotyczny w krajach Beneluksu, istnieje od 2007 roku. Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) początkowo zabronił FC Emmen pokazywania logo tej firmy. - Nie jest właściwe umieszczanie nazwy sponsora z branży erotycznej na strojach meczowych. Ta umowa jest sprzeczna z dobrym gustem i przyzwoitością - tłumaczyła federacja w zeszłym tygodniu. Jej decyzja od razu była jednak szeroko komentowana i krytykowana w Holandii. Dlatego na początku obecnego tygodnia podjęte zostały rozmowy z klubem, które zakończyły się kompromisem: EasyToys na koszulkach Emmen będzie obecny przez najbliższy sezon.

Zobacz wideo "Jest drugie dno wejścia CBA do PZPN. Boniek zakiwał się w tej sytuacji" [SEKCJA PIŁKARSKA #63]

"Jesteśmy niezwykle dumni, że zostaliśmy głównym sponsorem FC Emmen"

"Obie strony początkowo chciały zawrzeć trzyletnie zobowiązanie. Po czwartkowych konsultacjach umowa została jednak skrócona" - wyjaśnił KNVB, ale przy tym zaznaczył, że pochyli się nad tą sprawą jeszcze podczas walnego zgromadzenia, które zostało zaplanowane na grudzień: "Jeśli okaże się, że umowa jest sprzeczna z prawem lub z holenderskim kodeksem reklamy, oczywiście zostanie skorygowana".

Na oficjalnej stronie Emmen w sprawie zakończonego sporu wypowiedział się prezes klubu, a także Eric Idema, założyciel i dyrektor generalny EasyToys. - Jesteśmy niezwykle dumni, że zostaliśmy głównym sponsorem FC Emmen. To klub z naszego regionu, z którym czujemy się bardzo mocno związani - powiedział Idema. - Cieszę się, że dyskusje z federacją przebiegały w dobrej atmosferze i że jako klub możemy wypełnić naszą umowę z EasyToys - dodał Ronald Lubber, prezes Emmen, które z nowym sponsorem na koszulkach będzie mogło wystąpić już w najbliższym meczu z Willem II Tilburg (niedziela, godz. 16.45).

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .