Ryan Reynolds i Rob McElenney chcą kupić klub piłkarski. Zaawansowane rozmowy

Ryan Reynolds i Rob McElenney być może zainwestują w amatorski klub piłkarski. Dwaj popularni aktorzy mogą stać się właścicielami walijskiego Wrexham FC.

Ryan Reynolds już od ośmiu lat jest łączony z walijskim klubem Wrexham FC. Po długich latach milczenia aktor - znany m.in. z filmu "Deadpool" -  wrócił do tematu. Według mediów Ryan Reynolds i Rob McElenney mieliby zainwestować 2 mln funtów. Dyrektor sportowy klubu, Spencer Harris potwierdził, że prowadził rozmowy z dwoma aktorami.

Zobacz wideo Najważniejsze zadanie Michniewicza. "Jeśli mu się nie uda, będzie miazga" [SEKCJA PIŁKARSKA #64]
Tak, nigdy nie wiadomo. Czekałem 8 lat, żeby odpowiedzieć na tego Tweeta

- napisał w mediach społecznościowych Ryan Reynolds.  

Aktorzy zainwestują w klub piłkarski. Dyrektor klubu potwierdza "Rozmawiałem z nimi kilka razy"

Jak donoszą brytyjskie media, agenci Ryana Reynoldsa i Roba McElenney'ego kilkukrotnie kontaktowali się z władzami klubu. Dyrektor Wrexham FC, Spencer Harris w rozmowie z "BBC Radio Wales Breakfast" zdradził, że obecnie znajdują się z aktorami na etapie szczegółowych warunków przejęcia klubu. 

- Rozmawiałem z nimi kilka razy. Są bardzo poważni, profesjonalni i odnieśli sukces nie tylko jako aktorzy, ale również w świecie biznesu. To dla nich niezwykle ważne przedsięwzięcie i przedstawią swoją wizję w odpowiednim czasie. Wiem, że piłka nożna jest ich pasją i zagłębili się w temat, aby zrozumieć klub - powiedział Spencer Harris, dyrektor Wrexham FC. 

Wrexham FC to najstarszy klub w Walii oraz trzeci najstarszy klub na świecie. Drużynę założono w 1864 roku, a z profesjonalnej piłki wypadł w 2008 roku. Obecnie występuje w Conference National oraz nie posiada właściciela. Dyrektor Spencer Harris wytłumaczył, na jakich zasadach funkcjonuje walijski klub. 

- Jak wszyscy wiedzą, jesteśmy własnością społeczności i ta informacja stała się publicznie dostępna trochę wcześniej, niż w normalnych okolicznościach. Tak to teraz wygląda, więc ludzie wiedzą o wszystkim - powiedział Spencer Harris, przyznając jednocześnie, że to kibice zdecydują, jak potoczą się dalsze losy walijskiego klubu.

Dyrektor Wrexham FC nie zdradził szczegółów rozmów między klubem a aktorami. Jak sam przyznał, Ryan Reynolds i Rob McElenney odpowiedzą na wszystkie pytania w odpowiednim czasie. Dodał natomiast, że jest pozytywnie nastawiony do inwestycji dwóch biznesmenów.

Inwestycja w walijski klub nie byłaby pierwszym spotkaniem Ryana Reynoldsa z piłką nożną. W 2016 roku okazało się, że aktor jest jednym z udziałowców Swansea City. Jak podaje brytyjskie "BBC", Kanadyjczyk od 2018 roku posiada część udziałów w Aviation American Gin, które w sierpniu 2020 roku zostało wykupione w ramach transakcji wartej 610 mln euro.  

Więcej o: